Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Axis Communications predstavila nový vysokofrekvenčný IP radar, ktorý dokáže presne detekovať, klasifikovať a monitorovať ľudí a vozidlá. Toto výkonné zariadenie využíva pokročilú radarovú technológiu, takže pri detekcii a sledovaní objektov je nezávislé na viditeľnosti, čo garantuje úsporu nákladov na energie.

Nový sieťový radar AXIS D2210-VE má zorné pole 95° a poskytuje polohu objektov na presnú detekciu 24 hodín denne 7 dní v týždni za rôznorodých svetelných, ale aj poveternostných podmienok. Tento kompaktný radar je možné používať samostatne na nevizuálne monitorovanie, alebo môže pracovať ako spúšťať pre rôzne udalosti s veľmi nízkou mierou falošných poplachov. Radar dokáže detekovať ľudí až do vzdialenosti 60 m a vozidlá až do vzdialenosti 90 m. S aktivovaným profilom pre monitorovanie ciest je možné dosah detekcie vozidiel zvýšiť až na 150 m (ekvivalent 492 stôp).

S jeho pomocou je tiež možné v režime 24/7 zhromažďovať spoľahlivé dopravné štatistiky. Vďaka aplikácii AXIS Speed Monitor, ktorá je k dispozícii na stiahnutie zadarmo, vie efektívne zhromažďovať všetky dáta o pohybe na sledovanej ceste.

Integrovaný dynamický LED pásik

Farebný vzhľad radaru AXIS D2210-VE môžete upraviť nekovovou fóliou, ktorá nie je na báze uhlíka, aby vizuálne splynul s rôznymi prostrediami alebo naopak v prípade potreby môžete použiť výraznejšie farby, aby dostatočne vynikol. Integrovaný je farebný dynamický LED pásik, ktorý je možné využiť na rôzne varovania a svetelnú signalizáciu, prípadne sa dá aj úplne vypnúť a využívať tak diskrétnejšie monitorovanie.

Funkcia inteligentného prepojenia umožňuje praktické použitie viacerých zariadení v tesnej blízkosti, napríklad je takto možné kombinovať až osem radarov AXIS D2210-VE, alebo môžete rozšíriť inštaláciu o šesť 180° radarov AXIS D2110-VE a plne prispôsobiť oblasť detekcie potrebám klientov.

Pre ľahšiu a rýchlejšiu inštaláciu máte k dispozícii technológiu edge-to-edge, ktorá umožňuje pripojiť zariadenie AXIS D2210-VE k existujúcim inštaláciám bez ďalšej licencie, čím sa znižujú vaše náklady. Okrem toho môžete využiť aj PoE-out konektor pre napájanie ďalšieho PoE zariadenia priamo z radaru bez potreby nových káblových rozvodov. Radar disponuje aj pokročilým zabezpečením proti kybernetickým útokom, ako je podpísaný firmvér a funkcie bezpečného spustenia.

Medzi kľúčové funkcie radaru AXIS D2210-VE patria:

  • Presná detekcia, klasifikácia a sledovanie objektov
  • Detekcia s nízkou mierou falošných poplachov
  • Monitorovanie rýchlosti vozidiel až do 200 km/h (125 mph)
  • Jednoduché pripojenie pomocou PoE-out a edge-to-edge
  • Kompaktná konštrukcia a zorné pole 95°
  • Integrovaný dynamický farebný LED pásik

Potrebné je zmieniť aj fakt, že radarové vlny z radarových zariadení Axis sú úplne neškodné a aj v nepretržitej prevádzke 24/7 sa k nim môžu ľudia priblížiť bez akéhokoľvek rizika.

Zariadenie AXIS D2210-VE je na Slovensku k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Značky: