Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ESET, ktorá je globálnym lídrom v oblasti digitálnej bezpečnosti, spúšťa na Slovensku nový vzdelávací a informačný portál Bezpečne vo firme, ktorý je určený primárne pre zamestnancov, manažérov a IT bezpečnostných pracovníkov. Cieľom stránky je priblížiť firmám nástrahy, ktorým čelia v digitálnom svete.

Jedným z hlavných poslaní spoločnosti ESET je vývoj špičkových bezpečnostných riešení nie len pre domácnosti, ale aj pre organizácie a firmy všetkých veľkostí. Práve firmy sú dnes v dôsledku pandémie a vojny na Ukrajine zraniteľné viac než kedykoľvek predtým. Komplexná digitálna ochrana si však v dnešnej dobe vyžaduje viac ako len prvotriednu bezpečnostnú technológiu.

„Zásadnú úlohu pri zabezpečení organizácií zohrávajú samotní zamestnanci, ich uvedomelý prístup a aspoň základné znalosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Veríme, že portál Bezpečne vo firme poskytne zamestnancom, ale aj manažérom a IT bezpečnostným pracovníkom užitočné informácie, inšpiruje ich a pritiahne pozornosť k tejto téme, čím prispeje k celkovej digitálnej bezpečnosti firiem,“ hovorí Peter Ohrajter, riaditeľ marketingu a korporátnej komunikácie ESET Slovensko.

Podobne ako už dnes etablovaný portál Bezpečne na nete určený pre domácich používateľov, aj portál Bezpečne vo firme má ambíciu osloviť široké publikum, tentokrát najmä z biznis prostredia a prinášať obsah v zrozumiteľnom jazyku aj pre menej zorientovaného čitateľa. Nový portál sa okrem vzdelávania venuje novinkám zo sveta kybernetickej bezpečnosti, aktuálnym hrozbám, zisteniam výskumníkov spoločnosti ESET či publicistike v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Nový portál tiež pomôže záujemcom o bezpečnostné produkty pre firmy s výberom vhodnej úrovne zabezpečenia pomocou prehľadného grafického znázornenia. „Každá firma dnes potrebuje byť chránená proti kybernetickým útokom, no zároveň má v závislosti od svojej veľkosti, počtu zariadení či citlivosti dát, s ktorými narába, špecifické potreby v oblasti digitálneho zabezpečenia. V spoločnosti ESET si to uvedomujeme, a preto je naša ponuka bezpečnostných riešení škálovateľná. Na Bezpečne vo firme nájdu zákazníci potrebné informácie o jednotlivých úrovniach zabezpečenia v prehľadnej podobe,“ vysvetľuje Július Selecký, Senior Technical Pre-Sales Representative spoločnosti ESET.

Stránku Bezpečne vo firme môžete navštíviť na tomto odkaze.

Značky: