Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť HP Inc. predstavila svoj najnovší herný hardvér a softvér, vytvorený pre hráčov po celom svete. Medzi predstavenými produktmi je notebook OMEN 16 s inovatívnym riešením odvodu tepla, dostupný notebook Victus 15 a množstvo výkonných aktualizácií herného centra OMEN Gaming Hub, ktoré všetkým umožňujú vychutnať si hranie ešte intenzívnejšie.

HP Victus
HP Victus

„Vzhľadom na fakt, že ľudia trávia hraním stále viac času, požadujú hardvér a softvér, ktorý im umožní hrať dlhšie a zároveň ich do hry viac vtiahne,“ uviedla Josephine Tan, globálna riaditeľka a generálna manažérka divízie spotrebiteľských počítačov spoločnosti HP Inc. „Tieto najnovšie prírastky do herného ekosystému HP poskytujú hráčom na všetkých úrovniach – začiatočníkom aj veteránom – nástroje, ktoré potrebujú na rozšírenie svojich herných obzorov, čo platí teraz a tiež do budúcnosti.“

ZOSTAŇTE VŠADE V POHODE

Ostrieľaní hráči túžia po najnovších výdobytkoch v oblasti hardvéru i softvéru, ktoré im umožnia hrať súčasné tituly na maximálny výkon a plne sa ponoriť do diania, v ktorom v poslednej sekunde dosiahnu víťazstvo alebo pokoria doposiaľ neporaziteľného nepriateľa. Najnovšie prírastky ekosystému OMEN sa zameriavajú na vytváranie nových zážitkov, ktoré prekonajú očakávania hráčov, udržia ich v spojení, pobavia a nadchnú pre to, čo bude nasledovať.

Prepracovaný tepelný manažment: Vylepšenie v podobe pridanej piatej tepelnej trubice (heat pipe) a štvrtého otvoru na odvádzanie vzduchu umožnilo znížiť o ďalšie 3 % teplotu na pánte GPU a o ďalších 14 % teplotu spodnej časti SSD.[i] Zároveň vylepšenie prispelo k zníženiu hlučnosti o 5 %[ii] v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, hráči sa teda môžu v pokoji úplne ponoriť do svojich obľúbených herných titulov.

Procesory v harmónii: Vďaka využitiu vstavaného infračerveného termočidla dokáže OMEN Dynamic Power[iii] v rámci OMEN Gaming Hub2 presne detegovať kapacitu CPU a GPU v reálnom čase a dynamicky rozdeľovať výkon medzi obe jednotky. To umožňuje vytvoriť dodatočnú výpočtovú rezervu a optimalizovať FPS podľa toho, čo sa práve v hre odohráva, aby bol zážitok z každej hry čo najlepší. Táto technológia umožňuje dosiahnuť až 18 % nárast výkonu v 3D Mark Time Spy[iv]  a až 36 % nárast výkonu procesora[v], 10 v porovnaní s minuloročným modelom.

Jedinečný výkon: Ohromujúce grafické prepracovanie vdychuje život najnovším herným titulom vďaka grafickej karte pre notebooky NVIDIA® GeForce® RTX™ 3070 Ti a najnovším technológiám MAX Q alebo AMD Ryzen™ RX 6650M. Zásluhou procesorov, či už radu Intel® Core™ i9-12900H[vi] alebo procesorov AMD Ryzen™ 9 6900HX určených pre mobilné zariadenia[vii], budete jednotlivými úrovňami môcť postupovať rýchlejšie než kedykoľvek predtým. Vďaka modulom DDR5 s obnovovacou frekvenciou 4800 MHz s kapacitou až 32 GB sa vyhnete zahlteniu pamäte v tú najnevhodnejšiu dobu, ak na rýchly prístup k dôležitým súborom využijete pevný disk PCIe Gen4x4 SSD s kapacitou až 2 TB.

Podmanivý obraz: Dianie na obrazovke brilantne vykresľuje QHD[viii] IPS panel s obnovovacou frekvenciou 165 Hz, dobou odozvy[ix] 3 ms a 100% pokrytím sRGB. Vďaka displeju s certifikáciou Eyesafe®[x] od spoločnosti TÜV Rheinland a automatickému snímaču jasu, ktoré sa starajú o to, aby vaše oči zostali svieže aj počas tých najväčších dobrodružstiev, si vychutnáte obraz s potlačením modrej zložky svetla. Jasné farby nájdete aj na klávesnici s RGB podsvietením klávesov integrovaným do aplikácie OMEN Gaming Hub Light Studio, vďaka ktorej dosiahnete vzhľad, ktorý presne zodpovedá hernému prostrediu.

Hráči radi hľadajú kreatívne spôsoby sebavyjadrenia a prispôsobujú si vzhľad svojich herných počítačov, či už pomocou RGB, samolepiek alebo ďalších prvkov, a preto bude mať pri novom notebooku OMEN 16 premiéru biele keramické farebné prevedenie[xi] pre tých, ktorí dávajú prednosť svetlejšiemu pozadiu.

STLAČTE TLAČIDLO ŠTART A ZAŽITE SKUTOČNÉ DOBRODRUŽSTVO

Každý hráč má svoj originálny príbeh na tému, ako prenikol do sveta počítačových hier. Zariadenie Victus ponúka hráčom dostupný, ale napriek tomu silný herný zážitok postavený na DNA ekosystéme OMEN. Ako mladší súrodenec osvedčenej značky OMEN pomáha Victus každému užívateľovi zistiť, akým typom hráča je, a byť originálnym.

Druhým modelom tohto radu je Victus 15, ktorý ponúka tri výrazné farebné prevedenia: strieborné Mica Silver, modré Performance Blue a biele Ceramic White. Vo všetkých prípadoch je štandardom podsvietená klávesnica s potlačou v type písma charakteristickom pre zariadenie OMEN. Vďaka vynikajúcim procesorom a grafickým kartám dokáže každý zvládať viac úloh naraz – hrať hry, surfovať po internete, upravovať dokumenty a podobne. Medzi ďalšie vlastnosti patrí:

Výkon v kompaktnom prevedení: 15″ displej ponúka možnosť zobrazenia v rozlíšení až FHD s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, podporuje technológiu Eyesafe® na potlačenie modrej zložky svetla a krásne zapadá do 15-palcového dizajnu notebooku, ktorý je z hľadiska každodennej prenosnosti praktickým riešením. Vďaka grafickým kartám vybaveným grafickými procesormi až rady NVIDIA® GeForce® RTX™ 3050 Ti Laptop s funkciou ray tracingu 2. generácie či AMD Radeon RX 6500M sa obrazové prvky menia rýchlejšie ako predtým. Hráča ohromí blesková rýchlosť a rýchla odozva pri hraní s procesormi radu Intel® Core™ i7-12700H10 alebo s mobilnými procesormi AMD Ryzen™ 7 5800H11 a pamäťovými modulmi DDR4 s taktovacou frekvenciou 3200 MHz s kapacitou až 16 GB.

Chlad vo vnútri: Široké zadné vetracie otvory sú pôsobivým vizuálnym prvkom, ktorý spolu so štvorcestným prúdením vzduchu a dvomi tepelnými trubicami navyše zlepšuje tepelnú účinnosť. To všetko pomáha zaistiť dostatočné chladenie, aj keď to pri hre poriadne vrie. S jedným diskom SSD až série PCIe Gen4 s kapacitou 1 TB sa hranie hier a vykonávanie ďalších činností stáva rýchlym a jednoduchým.

Victus 15 sa vyznačuje 7 % celkovým zlepšením prúdenia vzduchu, 24 % celkovým pomerom zadných výstupných ventilačných otvorov a podstatným 146 % zväčšením plochy vstupných ventilačných otvorov.[xii]

MAXIMÁLNA KONTROLA

Notebooky OMEN 16 a Victus 15 sa dodávajú s predinštalovaným herným centrom OMEN, ktoré umožňuje využívať výkonné interné funkcie, ako sú Performance Mode, Network Booster a System Vitals, ktoré prispievajú k dokonalému vyladeniu chodu hier. Nová funkcia Optimizer ide ešte ďalej a umožňuje nadšencom uvoľniť systémové prostriedky a upraviť nízkoúrovňové nastavenia operačného systému tak, aby bolo dosiahnuté maximálne FPS bez ohľadu na to, či ide o OMEN, Victus, vlastnú zostavu alebo iný počítač. Zážitok z hry umocňuje novým a zábavným spôsobom ešte prístup k ďalším funkciám, ako sú Gallery, Rewards, Oasis Live a OMEN Light Studio.

Dostupnosť a ceny

  • Herný notebook OMEN 16 bude na Slovensku v predaji od septembra za ceny od 1779 Eur.
  • Herný notebook Victus 15 bude na Slovensku v predaji od septembra za ceny od 789 Eur.

[i] Na základe interného testovania spoločnosti HP v apríli 2022 – porovnanie nového modelu OMEN 16 a modelu OMEN 16 z roku 2021. Konfigurácia nového OMEN 16 s procesorom Intel Core i7-12700H, NVIDIA GeForce RTX 3060, 16 GB RAM. Konfigurácia 2021 OMEN 16 s procesorom Intel Core i7-11800H, NVIDIA GeForce RTX 3060, 16 GB RAM. 2022 OMEN 16 GPU 43,2’C/ SSD 36,1’C; 2021 OMEN 16 GPU: 44,5’C/ SSD 42,1’C.

[ii] Na základe interného testovania spoločnosti HP v apríli 2022 – porovnanie medzi novým OMEN 16 a OMEN 16 z roku 2021. Konfigurácia nového OMEN 16 s procesorom Intel Core i7-12700H, NVIDIA GeForce RTX 3060, 16 GB RAM. Konfigurácia 2021 OMEN 16 s procesorom Intel Core i7-11800H, NVIDIA GeForce RTX 3060, 16 GB RAM. 2022 OMEN 16 v režime vyváženého výkonu (CPU 35W+ GPU 80W) 40 dBA; 2021 OMEN 16 v režime vyváženého výkonu (CPU 35W+ GPU 80W) 42 dBA.

[iii] Oba režimy sú podporované na kalibráciu najlepšieho a vyváženého stavu napájania. Keď je CPU menej vyťažené, môže GPU využiť výkon CPU v nečinnosti a zvýšiť TGP GPU pomocou NVIDIA Dynamic Boost 2.0. Keď je CPU viac zaťažované, nastúpi funkcia OMEN Dynamic power, ktorá pridelí rozpočet na energiu CPU.

[iv] Všetky výkonnostné špecifikácie predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, či už je vyšší alebo nižší. Na základe interného testovania spoločnosti HP v apríli 2022 s použitím benchmarkov 3DMark11 / TIME SPY / FIRE STRIKE EXTREME / FIRESTRIKE ULTRA a porovnanie modelu 2022 OMEN 16 a 2021 OMEN 16. Konfigurácia 2022 OMEN 16 s procesorom Intel , 16GB DDR5-4800 RAM, 1TB PCIe Gen4 SSD. Konfigurácia 2021 OMEN 16 s procesorom Intel Core i7-12700H, NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti, 16 GB RAM, 1TB PCIe Gen4 SSD. Oba testy prebiehajú v režime Performance, ktorý upravuje otáčky ventilátora, aby pomohol zlepšiť chladenie a potenciálne zlepšiť dobu strávenú na zvýšených frekvenciách, ale nie je zárukou vyššieho celkového výkonu systému.

[v] Na základe interného testovania spoločnosti HP v apríli 2022 pomocou nástroja Cinebench R20 – porovania notebooku OMEN 16 z roku 2022 (skóre: 6081) a OMEN 16 z roku 2021 (skóre: 4485). Konfigurácia 2022 OMEN 16 s procesorom Intel i7-12700H, NVIDIA GeForce RTX 3060, 16GB DDR5-4800 RAM, 1TB PCIe Gen4 SSD. 2021 Konfigurácia OMEN 16 s procesorom Intel Core i7-11800H, NVIDIA GeForce RTX 3060, 16 GB RAM, 1TB PCIe Gen4 SSD. Oba testy prebiehajú v režime Performance, ktorý upravuje otáčky ventilátora, aby pomohol zlepšiť chladenie a potenciálne zlepšiť dobu strávenú na zvýšených frekvenciách, ale nie je zárukou vyššieho celkového výkonu systému.

[vi] Viacjadrové systémy sú určené na zvýšenie výkonu niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať z použitia tejto technológie nutne prospech. Výkon a taktovacia frekvencia sa budú líšiť v závislosti od vyťaženia aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie, značenie/alebo pomenovanie spoločnosti Intel nie je meradlom vyššieho výkonu.

[vii] Viacjadrové systémy sú určené na zvýšenie výkonu niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať z použitia tejto technológie nutne prospech. Výkon a taktovacia frekvencia sa budú líšiť v závislosti od vyťaženia aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie spoločnosti AMD označením rýchlosti.

[viii] Pre zobrazenie obsahu Quad HD (2560×1440) je vyžadovaný obsah Quad HD.

[ix] Všetky výkonnostné špecifikácie predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, či už je vyššií alebo nižší.

[x] Eyesafe® Display na tlmenie modrého svetla predstavuje testovaciu špecifikáciu noriem pre displeje. Podrobnosti sú k dispozícii na adrese https://eyesafe.com.

[xi] K dispozícii iba pri modeloch Intel.

[xii] Uvedené čísla sú porovnávané s predchádzajúcim modelom. Výsledky sa môžu líšiť podľa rôznych konfigurácií.

Značky: