Spoločnosť Lenovo rozširuje svoj záväzok k Open Source komunitám a vývoju riešení zameraných na oblasť telekomunikácií a počas konferencie Red Hat Summit 2017 oznámila novú verziu svojej Open Source platformy – Open Platform @ Lenovo (v skratke OP@L) – a otvorenie technologického centra zameraného na cloud.

Vychádzajúc z týchto špičkových iniciatív, spoločnosť sa zaviazala pokračovať vo vývoji výkonných integrovaných riešení, ktoré sú chrbtovou kosťou bohatého mobilného obsahu, 5G siete a internetu vecí (IoT). Spoločnosť posilňuje aj svoj záväzok pomôcť klientom v tomto sektore vybudovať dátové centrá novej generácie s využitím Open Source technológií, s cieľom riešiť rastúci dopyt po agilných, nákladovo efektívnych a flexibilných architektúrach.

Opätovné potvrdenie záväzku k Open Source

Spoločnosť Lenovo sa v posledných dvoch rokoch pridala k viacerým Open Source organizáciám a fóram a výrazne zvýšila svoju prítomnosť a angažovanosť v týchto komunitách. Záväzok spoločnosti spočívajúci v používaní otvorených štandardov v celom portfóliu riešení pre dátové centrá je rozhodujúcim prvkom pri riešení výziev spojených s internetom vecí a exponenciálnym rastom v dnešných internetových pripojeniach. Tieto kroky podčiarkujú záväzok, že uvedené výzvy možno riešiť len podporou Open Source komunít a otvorených štandardov.

Záväzok k rozvoju riešení Telco/Network Function Virtualization

Spoločnosť odhalila najnovšiu verziu svojej OP@L OCP infraštruktúry poháňanej softvérom od Red Hat pre Network Function Virtualization (NFV), ktorá bola prvýkrát oznámená na minuloročnom Red Hat Summit 2016. NFV je vznikajúca cloudová architektúra, ktorá virtualizuje sieťové služby, v súčasnosti fungujúce prostredníctvom vlastného špecializovaného hardvéru. S využitím OP@L plánuje Lenovo rozvíjať otvorenú NFV architektúru, prispôsobiteľnú a vysoko zabezpečenú, aby dokázala pokryť náročné potreby dnešných poskytovateľov služieb. Táto novovznikajúca architektúra je navrhnutá tak, aby znižovala odozvu, náklady na spustenie a prevádzku mobilných 5G sietí a zlepšila priepustnosť pre telekomunikačné a NFV prostredia.

Integrácia NFV riešenia od Red Hat je spolu s technológiou OP@L od Lenova najnovším vývojom v zväčšujúcej sa strategickej spolupráci medzi spoločnosťami s cieľom rozvíjať a poskytovať otvorené, robustné a flexibilné riešenia pre klientov z radov poskytovateľov služieb, ako aj z iných odvetví. Demonštráciu OP@L s platformou Red Hat OpenStack a ďalšími ekosystémovými partnermi predviedlo Lenovo priamo vo svojom stánku na summite.

Nové technologické centrum Lenova so zameraním na cloud

Vychádzajúc z tejto dynamiky, spoločnosť Lenovo nedávno otvorila aj nové rozšírené Cloud Technology Center v meste Morrisville v Spojených štátoch. Centrum je zamerané na vývoj špičkových riešení v oblasti správy hybridného cloudu, ponúk OpenStack a softvérového úložiska. Centrum zamestnáva inžinierov z celého sveta a je zamerané na príspevky od rôznych Open Source komunít. Globálnym zákazníkom umožňuje prístup k najnovším hyperkonvergovaným a konvergovaným riešeniam a je prispôsobené aj na predvádzanie demonštrácií navrhnutých konceptov.

Značky: