Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon dnes s predstavuje ovládací grip MC-N10 – nové príslušenstvo pre filmárov a tvorcov videosekvencií. Tento ľahký a spoľahlivý grip, ktorý je ideálny v akejkoľvek zostave, umožňuje používateľom bez problémov ovládať mirrorless fotoaparát Nikon v srdci ich videozostavy.¹

Či už snímajú sami alebo v rámci malého štábu, filmári môžu ovládať všetky hlavné nastavenia videosekvencií pomocou známych tlačidiel umiestnených na gripe MC-N10. Medzi dostupné funkcie patria tie, ktoré sa zvyčajne ovládajú tlačidlami na zadnej strane fotoaparátu, ako aj nastavenia priradené voličom alebo Fn tlačidlám fotoaparátu. Upevňovanie prostredníctvom rozety kompatibilnej so štandardom ARRI umožňuje rýchlo meniť polohu a nehlučné voliče gripu zachovávajú pri práci ticho.

Dirk Jasper, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Tento nový ovládací grip skutočne otvára nové možnosti pre filmárov pracujúcich s minimálnou súpravou a malým štábom. Jeho ľahká konštrukcia a pohodlný pocit umožňujú manipuláciu potrebnú na bezstarostné sledovanie a panorámovanie.“

Súhrn hlavných vlastností – ovládací grip MC-N10

Ovládací grip na snímanie videosekvencií: umožňuje ovládanie hlavných funkcií snímania videosekvencií priamo na gripe.

Ľahký: váži približne 310 g s dvoma vloženými batériami AA.

Univerzálny: rozeta kompatibilná so štandardom ARRI uľahčuje rýchlu zmenu polohy. Nehlučné voliče umožňujú tiché ovládanie.

12 hodín prevádzky: dlhodobé snímanie s dvoma vloženými batériami AA.

Stabilné pripojenie: grip sa pripája k fotoaparátu Nikon pomocou rozhrania USB-C, ktoré zabezpečuje spoľahlivé ovládanie pri snímaní na akomkoľvek mieste.

Poznámky:

 ¹ Ovládací grip MC-N10 je v čase uvedenia na trh kompatibilný s fotoaparátmi Z 9, Z 7II a Z 6II. Na ovládanie fotoaparátu Z 9 týmto gripom je potrebná inovácia firmvéru.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.