Spoločnosti ESET sa podarilo v pandemickom roku zvýšiť tržby a dosiahnuť rekordný zisk

0

Spoločnosť ESET zverejnila hospodárske výsledky za rok 2020. Aj keď bol uplynulý rok poznačený pandémiou koronavírusu, spoločnosti sa opäť podarilo dosiahnuť medziročný rast tržieb aj zisku.

Tržby spoločnosti ESET narástli o vyše 7 miliónov eur na celkovú hodnotu 534 miliónov. Z minuloročných 526,6 milióna eur to predstavuje 1,4 % nárast. Mierne vzrástol aj zisk spoločnosti a po prvýkrát v histórií firmy presiahol 78 miliónov eur.

„Sme radi, že sa nám napriek neistote, uzatváraniu ekonomík, prechode celej firmy na home office a mnohým ďalším výzvam podarilo opäť dosiahnuť rast tržieb aj zisku. Rekordný zisk sme dosiahli aj pri globálnom nábore zamestnancov, ktorý sme napriek situácií neutlmili ani počas minulého roka. V tomto roku dokonca plánujeme nábor zamestnancov ešte zvýšiť,“ komentuje hospodársky výsledok Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Najväčší medziročný rast tržieb zaznamenala Austrália a to až o 16 %. Nasleduje región DACH (Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko) s 10 % rastom tržieb. Tržby na Slovensku dosiahli takmer 18 miliónov. „Kvôli vysokej miere neistoty spotrebiteľov a firiem sme na niektorých trhoch počas celoštátnych lockdownov zaznamenávali dvojciferné prepady tržieb. Tieto straty sa sčasti kompenzovali v druhej polovici roka. Dobrým príkladom bola situácia v Južnej Amerike, kde sme najskôr zaznamenali v niektorých mesiacoch viac ako dvadsaťpercentný prepad. V druhej časti roka sa situácia otočila a posledný mesiac skončil s približne tridsaťpercentným medziročným nárastom tržieb,“ dopĺňa Richard Marko.

Spoločnosť ESET v uplynulom roku podporila vývoj prvých slovenských PCR testov na ochorenie COVID-19 a zároveň zafinancovala aj prvých 100-tisíc kusov, ktoré spoločne s vedcami darovala Slovenskej republike. V obmedzenom formáte len za účasti nominovaných tiež zorganizovala druhý ročník ocenenia excelentných slovenských vedcov ESET Science Award pod záštitou prezidentky Slovenskej Republiky. Nadácia ESET tiež vypísala grantovú výzvu s cieľom pomôcť efektívne zvládať pandémiu a jej dopady na spoločnosť. „ESET nie je len globálnym lídrom v kybernetickej bezpečnosti. Chceme byť príkladom pre iné firmy a chceme pomôcť vybudovať zo Slovenska lepšiu krajinu. V minulom roku to znamenalo viac ako kedykoľvek pred tým pomôcť vede a vedeckému výskumu,“ uzatvára Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Poznámka: Informácie v tlačovej správe pochádzajú z individuálnej účtovnej závierky spoločnosti ESET, spol. s r.o..

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár