Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Sygic je najpokročilejšia navigačná aplikácia na svete pre zariadenia s operačnými systémami iOS a Android, ktorú používa viac ako 200 miliónov používateľov v 115 krajinách.

Sygic, najpokročilejšia navigácia na svete, dnes predstavuje novú funkciu Driving Assistant pre vozidlá Ford. Driving Assistant je interaktívna funkcia ovládaná hlasom, ktorá vodičovi umožňuje pýtať sa na najbližšie odpočívadlá, reštaurácie, hotely a dokonca aj na dopravné zápchy popri trase – to všetko môže vodič robiť s očami upretými na cestu a s rukami na volante.

Aplikácia Sygic Car Navigation s možnosťou prepojenia s informačno-zábavným systémom je optimalizovaná pre dotykové displeje Sync 3 AppLink vozidiel Ford, ktoré využívajú technológiu Smart Device Link (SDL) tohto významného výrobcu automobilov. Aplikácia už používateľom umožňovala prístup ku GPS nástrojom s mapami, k aktuálnym dopravným informáciám v reálnom čase, odporúčaniam na parkovanie a informáciám o cenách paliva v reálnom čase.

Teraz však nová funkcia Driving Assistant aplikácie Sygic prináša ešte väčšiu bezpečnosť a komfort. Vodičovi stačí stlačiť tlačidlo na volante a vydať hlasové povely alebo otázky ako napríklad „Nájdi hotel“, „Nájdi čerpaciu stanicu“, „Nájdi reštauráciu“ alebo „Aká je dopravná situácia na ceste pred nami?“ Aplikácia reaguje na povely v 24 vybraných jazykoch a verbálne prezentuje všetky relevantné výsledky. Ak vodič cez funkciu Driving Assistant požiada navigáciu, aby zmenila trasu alebo aby zmenila cieľ trasy, aplikácia mu pokyny poskytne verbálne.

Napriek tomu, že rozptyľovanie za volantom je aj naďalej celosvetový problém, výsledky štúdií potvrdzujú, že vodiči svoje zvyky meniť nechcú. V roku 2015 si nehody spôsobené rozptyľovaním za volantom vyžiadali 3 477 životov len v USA a napriek tomu nedávny ICE prieskum preukázal, že viac ako polovica respondentov priznala, že za volantom aj naďalej používajú aplikácie, píšu správy a prezerajú si informácie v GPS navigácii.

Nová funkcia Driving Assistant opätovne potvrdzuje neustále odhodlanie spoločnosti Sygic zvyšovať bezpečnosť na cestách a vodičom poskytuje plnohodnotnú navigáciu bez akéhokoľvek rozptyľovania.

„Táto nová funkcia funguje ako priateľ na vedľajšom sedadle, ktorý vám pomáha s navigáciou a stará sa o vašu bezpečnosť,“ povedal Francisc Juras, produktový manažér spoločnosti Sygic pre automobilový priemysel. „Už nemusíte ani na chvíľu spustiť zrak z cesty alebo zdvihnúť ruky z volantu a navigačná aplikácia vás aj tak dovedie k najbližšiemu odpočívadlu alebo čerpacej stanici, pomôže obísť dopravnú zápchu alebo vás bude navigovať priamo k tej konkrétnej reštaurácii, ktorú hľadáte.“

Pre prémiových používateľov navigácie Sygic sú k dispozícii aj ďalšie funkcie, medzi ktoré patrí napríklad funkcia Fuel Assistant, ktorá vás upozorní na dochádzajúce palivo, a takisto funkcia Tire Pressure Assistant, ktorá vás zas upozorní na nedostatočný tlak v pneumatikách a dovedie vás k najbližšej čerpacej stanici.

Nová funkcia Driving Assistant spoločnosti Sygic bude predstavená 26. februára 2018 na výstave MWC (Mobile World Congress) v Barcelone, Španielsko, v Fira Gran Via na stánku spoločnosti Ford v hale 1.

O aplikácii Sygic Car Navigation

Navigačná aplikácia spoločnosti Sygic je optimalizovaná pre informačno-zábavný systém vozidiel Ford a prepája váš smartfón s dotykovým displejom palubného počítača. Vodiči ju môžu ovládať pomocou ovládačov umiestnených priamo na volante, tlačidlami na palubnom počítači alebo prostredníctvom dotykovej obrazovky. Cieľom tejto technológie je obmedziť potrebu vodiča používať a sledovať mobilné zariadenie počas jazdy. Spoločnosť Sygic poskytuje svoju aplikáciu viacerým výrobcom vozidiel, medzi inými pre vozidlá ŠKODA, Honda, Volkswagen, Citroën, Jaguar, LAND-ROVER, Peugeot a Seat. Na veľtrhu CES 2017 spoločnosť Sygic oznámila, že jej navigácia sa stala prvou GPS navigáciou na svete, ktorá spolupracuje s technológiou SYNC AppLink spoločnosti Ford Motor Company.

Značky: