Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Značka BMW pokračuje v aktuálnej modelovej ofenzíve a do prémiového kompaktného segmentu prináša inovatívny koncept vozidla.

Harald Krüger, výkonný riaditeľ spoločnosti BMW AG, počas výročnej tlačovej konferencie oznámi predstavenie prvého modelu BMW radu 2 Gran Coupé. So športovou a elegantnou 4-dverovou karosériou typu kupé sa prémiovému výrobcovi automobilov podarilo rozšíriť modelový rad v kompaktnom segmente o vozidlo s výrazným dizajnom zamerané na moderné mestské cieľové skupiny. Koncept 4-dverového kupé, ktorý sa vo vyšších triedach stretol s úspechom, v budúcnosti spojí dynamickú charizmu a expresívny dizajn s vysokou mierou každodennej využiteľnosti a tieto prvky prinesie do kompaktného prémiového segmentu. Prvé BMW radu 2 Gran Coupé sa v novembri 2019 predstaví na autosalóne v Los Angeles a na svetové trhy príde na jar roku 2020.

BMW radu 2 Gran Coupé stanovuje v kompaktnom prémiovom segmente nové pohľady na individualitu, estetiku a emócie. Spája emotívny dizajn, športového ducha a najnovšie inovácie v oblasti technológií ovládania a konektivity. BMW radu 2 Gran Coupé je tak ideálne pripravené na to, aby oslovilo nové cieľové skupiny nezameniteľnou radosťou z jazdy v duchu značky BMW. Automobilka BMW už ponúka výnimočnú rodinu kompaktných modelov na rôzne využitie a pre rôzne cieľové skupiny, čo je v tomto mimoriadne tvrdom konkurenčnom prostredí úplne nenapodobiteľné. BMW radu 2 Gran Coupé opäť prinesie do tohto segmentu nový a svieži impulz. Využíva najnovšiu konštrukciu podvozka BMW s pohonom predných kolies ako aj mnoho spoločných prvkov z technologického vývoja modelu BMW radu 1, ktorý sa taktiež predstaví v priebehu roku 2019.

BMW radu 2 Gran Coupé sa bude predávať na celom svete a osloví predovšetkým ľudí a trhy, na ktorých majú vozidlá s touto karosériou najväčší potenciál na úspech. Ako exkluzívna alternatíva ku klasickým sedanom sa 4-dverové kupé zameria na cieľové skupiny, ktoré aj v kompaktnom segmente uprednostňujú premyslený dizajn a sebavedomý vzhľad.

Značky: