Spotify sprísňuje podmienky. Začne ešte viac preverovať rodinné účty

3

Uvidíme, koľko ich postupom času zruší.

Spotify umožňuje využívať rodinné predplatné, avšak nie je úplne benevolentné. Bežné je totiž potvrdenie rovnakej adresy pre všetkých členov jedného rodinného predplatného.

Ak má spoločnosť podozrenie, pošle vám email, v ktorom žiada o potvrdenie adresy a PSČ. To sa deje napríklad vtedy, ak používate VPN a spustíte viackrát Spotify. V prípade pripojenia VPN v rovnakom štáte, nie je veľká pravdepodobnosť, že dostanete kontrolný email. Ak sa ale pripájate na servery v iných krajinách, než je vaša domáca adresa pre rodinné konto, je to pre spoločnosť podozrivé.

Najnovšie však bude služba využívať GPS a Google Mapy na to, aby si preverila vašu skutočnú polohu. Toto môže byť pre mnohých problém. Rodinu z pohľadu zákonných náležitostí tvoria, avšak dlhodobejšie odcestovanie alebo študovanie v inej krajine či bývanie na internáte, môže znamenať ohrozenie rodinného členstva.

Spotify sa snaží bojovať proti používateľom, ktorí nie sú v rodinnom vzťahu, no zadajú jednu spoločnú adresu toho, kto za rodinné predplatné vo výsledku platí.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Spotify prináša do notifikačnej lišty Androidu 10 nastaviteľný progress bar

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

3 komentáre

  1. Ale je to hlúposť. Platím si rodinné spotify, využívam ho občas doma aj v práci, tú mám 40 km od bydliska. Manželka ho využíva cezo mňa a pracuje 20 km od nášho bydliska. Väčšinou počúvame hudbu cestou do práce v aute. Keď prídeme domov už málokedy. Takže akože čo? Kto z Američanov pracuje doma a počúva Spotify iba doma? Veď dochádzajú za pracou aj 2 – 3 hodiny a viac. Ale to by som podľa článku chápal, ale ak Slovák pracuje v Anglicku a má ženu a deti na Slovensku? Už akože niesu rodina?

  2. Hmmm mrzí nás to. Spotify sme kupovali pre rodinu mňa a brata. Od septembra každý z nás pracuje na inom mieste od Bratislavy po Ružomberok….

Pridaj komentár