Uvidíme, koľko ich postupom času zruší.

Spotify umožňuje využívať rodinné predplatné, avšak nie je úplne benevolentné. Bežné je totiž potvrdenie rovnakej adresy pre všetkých členov jedného rodinného predplatného.

Ak má spoločnosť podozrenie, pošle vám email, v ktorom žiada o potvrdenie adresy a PSČ. To sa deje napríklad vtedy, ak používate VPN a spustíte viackrát Spotify. V prípade pripojenia VPN v rovnakom štáte, nie je veľká pravdepodobnosť, že dostanete kontrolný email. Ak sa ale pripájate na servery v iných krajinách, než je vaša domáca adresa pre rodinné konto, je to pre spoločnosť podozrivé.

Najnovšie však bude služba využívať GPS a Google Mapy na to, aby si preverila vašu skutočnú polohu. Toto môže byť pre mnohých problém. Rodinu z pohľadu zákonných náležitostí tvoria, avšak dlhodobejšie odcestovanie alebo študovanie v inej krajine či bývanie na internáte, môže znamenať ohrozenie rodinného členstva.

Spotify sa snaží bojovať proti používateľom, ktorí nie sú v rodinnom vzťahu, no zadajú jednu spoločnú adresu toho, kto za rodinné predplatné vo výsledku platí.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Spotify prináša do notifikačnej lišty Androidu 10 nastaviteľný progress bar

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.