Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prírodná katastrofa, teroristický útok, epidémia, technické problémy či vyčíňanie chuligánov. To je len niekoľko rizík, ktoré môžu ohroziť veľké športové podujatia ako majstrovstvá sveta vo futbale 2018, ktoré dnes štartujú v Rusku.

Tieto a mnohé ďalšie riziká môžu spôsobiť odloženie alebo v najhoršom prípade zrušenie podujatia. Riziká sa pritom týkajú všetkých zúčastnených strán, či už je to Medzinárodná futbalová federácia (FIFA), organizátori z hostiteľskej krajiny, sponzori, vysielatelia a v neposlednom rade hráči a fanúšikovia. Experti z Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) pomáhajú zabezpečiť, aby „najväčšia šou na planéte“ išla podľa plánu. Možné riziká v Rusku skúmajú a posudzujú a o poistných podmienkach rokujú aj niekoľko rokov. „Každá športová udalosť zahŕňa menšie či väčšie, očakávané či neočakávané riziká. Existuje len jediná istota: Nikto nedokáže zvládnuť toľko rôznorodých rizík na vlastnú päsť. Bez poistenia by pravdepodobne nebol svetový pohár, olympijské hry, ani žiaden organizovaný šport,” vysvetľuje Michael Furtschegger z Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS).

Terorizmu a výtržníctva sa boja najviac

“Kým najväčšou hrozbou v Brazílii pred štyrmi rokmi bol vírus Zika, v Rusku sú kľúčovými rizikami najmä výtržníctvo a terorizmus,” konštatuje Furtschegger. Bežné sú aj cestovné a zdravotné riziká jednotlivcov, čo spôsobuje potenciálne nároky na zodpovednosť pre hostiteľa podujatia. Tak napríklad výtržník môže zraniť diváka, fanúšik môže utrpieť zranenie z dôvodu nedostatočných bezpečnostných opatrení, alebo hráč by mohol čeliť koncu profesionálnej futbalovej kariéry kvôli faulu.

Poistenie športovej udalosti ako je svetový šampionát vo futbale ponúka kompletnú ochranu od výstavby štadiónov, cez finančné straty organizátorov a sponzorov až po krytie osobných, zdravotných a cestovných rizík hráčov a fanúšikov. Poistná hodnota svetového pohára v Južnej Afrike v roku 2010 bola odhadnutá na približne 9 miliárd dolárov. „Táto poistná suma bude podľa všetkého v Rusku prekročená vzhľadom na pomerne vysokú úroveň investícií,” dodal Furtschegger.

Vedeli ste, že…

  • v roku 2017 obhájila Allianz SP titul najlepšie komunikujúca poisťovňa v ankete Hermes Komunikátor roka 2017
  • v roku 2017 zvíťazila Allianz SP v celoslovenskej ankete SIBAF® award a stala sa najlepším poisťovateľom vozidiel v kategórií havarijné poistenie?
  • v roku 2017 s produktom Môj domov sa stala najlepším poisťovateľom nehnuteľnosti v ankete Hypotéka roka 2017
  • produkty Allianz SP získali v súťaži Zlatá minca 2016 spolu 12 ocenení a obhájila titul Najinovatívnejšia poisťovňa a Objav roka?

 

Značky: