Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Telekomunikačný operátor SWAN posilňuje svoju pozíciu na trhu. Akvizíciou spoločnosti IMAFEX, spol. s. r. o. pribudne do rodiny jeho spokojných zákazníkov ďalších 10-tisíc domácností a firiem v regióne Liptova a meste Banská Bystrica.

V spoločnosti IMAFEX nadobudol SWAN 50-percentný podiel. Hodnotu transakcie zmluvné strany neuvádzajú. V nadchádzajúcom období bude IMAFEX poskytovať služby naďalej pod svojou značkou. Cieľom akvizície je ďalej rozvíjať produktové portfólio, pokrytie, technológie, zákaznícky servis, ale aj marketing v spolupráci so spoločnosťou SWAN, ktorá poskytuje telekomunikačné služby už pre viac ako 70-tisíc domácností na Slovensku.

„Som nesmierne rád, že sa partnerom nášho ďalšieho rozvoja stal taký významný operátor akým je SWAN. Po minuloročnej fúzii so spoločnosťou BENESTRA ho považujem za lídra v dynamike rastu a technologického rozvoja medzi celoslovensky pôsobiacimi operátormi na trhu. Verím, že naše vzájomné dlhoročné skúsenosti zužitkujeme najmä v prospech našich zákazníkov. Prinesieme im ešte viac služieb s vyššou pridanou hodnotou, než mohli využívať do dnes.“ uviedol konateľ spoločnosti IMAFEX Jan Folwarczný.

IMAFEX poskytuje rezidenčným zákazníkom už 20 rokov neobmedzený prístup do siete Internet aj moderné
služby digitálnej televízie. Pred pätnástimi rokmi začala spoločnosť s budovaním vlastnej optickej infraštruktúry. Za ten čas sa stala príkladom úspešnej a stále rastúcej telekomunikačnej spoločnosti, ktorá bola a je lídrom na regionálnom trhu na Liptove.

„Po úspešnej fúzii SWANu a BENESTRY máme naďalej ambíciu rásť a byť plnohodnotným národným hráčom. Spojenie s IMAFEXom považujeme za strategicky dôležité pri upevňovaní našej pozície na trhu rezidentov a na ceste k firme so 100-miliónovým obratom. Našim cieľom je spájanie technológií a skvalitňovanie služieb. Neustále chceme zlepšovať zákaznícku skúsenosť a zvyšovať tak spokojnosť našich zákazníkov,“ dodáva generálny riaditeľ SWANu Roman Vavrík, podľa ktorého spoločnosť rokuje s viacerými hráčmi o ďalších možných partnerstvách.

Značky: