Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Synology uvádza nové 4-šachtové zariadenie Synology DiskStation DS923+, ktoré predstavuje najnovší prírastok do radu univerzálnych zariadení úložísk Plus určených pre používateľov v domácich kanceláriách a malých firmách.

Zariadenie DS923+ využíva všestranný operačný systém Synology DiskStation Manager (DSM) a predstavuje preto komplexné riešenie ochrany a správy firemných dát, jednoduchú spoluprácu na dokumentoch, vzdialenom prístupe k súborom a monitorovanie hmotného majetku – to všetko v kompaktnej veľkosti stolového počítača. Ponúka konzistentný výkon s možnosťou jednoduchého upgradu sieťového pripojenia a ďalšie zvyšovanie rýchlostí prenosu dát pomocou sieťových kariet.

„V pomere k svojej veľkosti ponúka zariadenie DS923+ pôsobivý výkon aj funkcie,“ uviedol Michael Wang, produktový manažér spoločnosti Synology. „Vďaka možnosti jednoduchého rozšírenia úložiska a zvýšeniu rýchlosti siete je možné ho prispôsobiť prípadnému nárastu potrieb.“

Efektívne úložisko, ktoré rastie spolu s vašimi potrebami

Zariadenie DS923+ môže slúžiť ako riešenie primárneho úložiska a ochrany dát v domácnostiach a malých kanceláriách alebo ako edge uzol v prípade nasadenia na viacerých miestach.

Vo svojich 4 šachtách dokáže uložiť viac ako 50 TB a navyše je možné kapacitu pomocou rozširovacej jednotky DX517 ľahko zvýšiť až na 9 diskov s kapacitou cez 120 TB.

Používatelia môžu ďalej zvyšovať výkon upgradovaním na rýchlosť siete 10GbE a pridaním diskov M.2 NVMe SSD prostredníctvom vstavaného slotu PCIe a umožniť tak rýchle ukladanie do medzipamäte alebo vytváranie ďalších fondov úložiska typu all-flash.

Maximálne využitie lokálneho úložiska

Tímy, ktoré pracujú na diaľku a firmy, ktoré prevádzkujú systémy na niekoľkých miestach, môžu pomocou synchronizácie súborov medzi pracoviskami dosiahnuť zrkadlenie obsahu medzi zariadeniami Synology. Služba Synology Drive zabezpečuje intuitívnu správu a zdieľanie súborov a spája pohodlný vzdialený prístup k súborom so zabezpečením súkromia a 100% vlastníctvom dát v miestnom úložisku.

Zariadenie DS923+ umožňuje používateľom využívať vysoký výkon miestneho úložiska a súčasne obmedziť veľkosť pomocou technológie hybridného cloudu. Služba Synology Hybrid Share efektívne ukladá studené dáta do cloudu a uchováva často používané súbory z medzipamäte zariadenia pre prístup k týmto súborom rýchlosťou siete LAN. Ďalšie informácie o správe súborov nájdete na tomto odkaze.

Viacvrstvové zálohovanie

Záruka, že sú dôležité či citlivé dáta vždy chránené pred modernými kybernetickými hrozbami je zásadná, aby nedochádzalo k nevratným stratám cenných informácií. Súprava Synology Active Backup Suite umožňuje bezpečné zálohovanie IT infraštruktúry, napríklad systémov Windows a Linux, virtuálnych počítačov Hyper-V/VMware a účtov služieb Microsoft 365 / Google Workspace do zariadenia DS923+ a ich ľahké obnovenie v prípade potreby.

Redundanciu je možné ďalej zvýšiť vytváraním záloh a snímkov dát uložených v NAS zariadení v časovom bode a ich odosielaním do vzdialeného servera alebo cloudového úložiska. Ďalšie informácie o ochrane dát nájdete na tomto odkaze.

Kompaktný server pre sledovanie

Zariadenie môže taktiež slúžiť ako plnohodnotný systém pre správu videa s úplným vlastníctvom lokálnych dát. Synology Surveillance Station je výkonný systém VMS, ktorého implementácia aktuálne chráni viac ako 500 000 serverov. Vďaka flexibilnej podpore protokolu ONVIF a viac ako 8300 overeným IP kamerám je možné ich nasadenie ľahko prispôsobiť požiadavkám jednotlivých miest.

Služba Surveillance Station svojim moderným a prispôsobiteľným rozhraním uľahčuje nastavenie a správu až 40 kamier. V prípade väčších domov alebo komplexov s viacerými budovami je k dispozícii možnosť prekrývať plány podlaží mapami Google či OpenStreetMap a zabezpečiť tak maximálny prehľad o situácii. Vďaka zálohovaniu záznamového serveru, správe viacerých zariadení, podpore šifrovania typu klient-server a súbežnému duálnemu nahrávaniu do cloudu Synology C2 je možné odolnosť ďalej zvýšiť uchovávaním dôležitých záznamov. Ďalšie informácie o službe Surveillance Station nájdete na tomto odkaze.

Dostupnosť

Zariadenie Synology DS923+ môžete zakúpiť už dnes prostredníctvom partnerov a predajcov spoločnosti Synology.

Značky: