Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Synology uvádza smerovač WRX560, ktorý rozširuje rad úspešných smerovačov o výkonný smerovač Wi-Fi 6 zabezpečujúci rýchle a bezpečné pripojenie k internetu v rušných domácnostiach.

Smerovač WRX560 používa intuitívny a funkciami nabitý operačný systém Synology Router Manager (SRM) a výkonný hardvér a je preto pripravený k zvládaniu ľubovoľnej prevádzky v domácej sieti.

„Sme veľmi potešení, že môžeme smerovač WRX560 zaradiť do nášho produktového radu,“ povedal Mike Chen, produktový manažér pre smerovače Synology. „WRX560 sa v pomyselnom rade nachádza pod vlajkovým modelom RT6600ax, napriek tomu ponúka skvelý výkon a pokročilé funkcie v práci v sieti a to ešte širšiemu publiku.“

Návrh zameraný na výkon

Smerovač WRX560 obsahuje výkonný hardvér, ktorý zabezpečuje optimálny výkon pre rušné domácnosti aj jednotlivcov s potrebou intenzívnej práci v sieti. Keďže používa technológiu Wi-Fi 6, môže smerovač WRX560 ponúknuť vysoké rýchlosti Wi-Fi siete s priepustnosťou až 3000 Mb/s1 a zabezpečiť tak streamovanie a rýchle sťahovanie bez ukladania do medzipamäte. Štvorjadrový procesor taktovaný na 1,4 GHz a 512 MB pamäte RAM mu umožňujú zvládať až 150 pripojených zariadení bez straty čo len jediného bitu dát.

Na rozdiel od väčšiny spotrebiteľských smerovačov ponúka smerovač WRX560 konfigurovateľný port 2.5GbE WAN/LAN a podporuje tak vysoko výkonné zariadenia a programy super rýchleho internetu. Kompatibilita s novo licencovaným spektrom 5,9 GHz navyše umožňuje prístup k pásmu bez interferencie s potenciálne vyššími rýchlosťami pripojenia2 alebo vytvorenie vyhradenej bezdrôtovej siete typu backhaul.

Nerušené pripojenie pre celú domácnosť

Smerovač WRX560 obsahuje funkcie, ktoré vylepšujú bezdrôtové pripojenie a umožňujú rýchlejšiu a stabilnejšiu prácu v sieti. Tento smerovač je možné spoločne s ostatnými smerovačmi Synology začleniť do konfigurácie typu Mesh a vytvoriť tak vysokorýchlostné pokrytie celej domácnosti s jediným názvom Wi-Fi siete3. Existujúci používatelia smerovačov Synology toto zariadenie najlepšie využijú ako ďalší Wi-Fi prístupový bod.

Navrhnuté k vytvoreniu vhodného rodinného prostredia

Smerovač WRX560 obsahuje funkcie kompletnej rodičovskej kontroly a filtrovania internetu poskytovaného balíčkom Safe Access a vytvára tak z internetu bezpečnejšie miesto.

Možnosť obmedzenia času stráveného deťmi pred obrazovkou

Rodičia môžu pre jednotlivé zariadenia patriace deťom, vrátane notebookov, smartfónov či tabletov a herných konzol, nastaviť kvóty používania internetu a obmedziť tak prístup k internetu na určité hodiny.

Filtrovanie webu

Zabráňte deťom v prístupe k webom s obsahom pre dospelých, násilím, herným obsahom a sociálnym sieťam a odfiltrujte explicitné výsledky vyhľadávania. Flexibilným používaním filtrov môžu používatelia napríklad obmedziť používanie sociálnych sietí v dobe určenej na domáce úlohy.

Sledovanie využitia

Balíček Safe Access zostavuje prehľad o aktivitách detí online, napríklad o dobe, ktorú každý deň strávia na webe alebo o tom, či sa nepokúsili navštíviť nevhodné webové stránky.

Pokročilé funkcie práce v sieti systému Synology Router Manager

Operačný systém SRM, veľmi obľúbený medzi používateľmi so skúsenosťami s používaním smerovačov, obsahuje celý rad pokročilých funkcií pre prácu v sieti, vrátane hostovania serverov VPN, podrobných ovládacích prvkov pre využitie pásma siete jednotlivými zariadeniami v sieti a možnosť segmentácie siete VLAN.

VPN Plus

Služba VPN Plus je ideálnym riešením pre vzdialených pracovníkov a pre vzdialenú prácu v kancelárii a ponúka možnosť rýchleho vytvorenia zabezpečených pripojení k internej sieti za smerovačom, vzájomného prepojenia niekoľkých miest pomocou zabezpečovacích tunelov IPsec, zdieľanie zdrojov medzi rôznymi sieťami a prístupu k stolným počítačom z ľubovoľného miesta pomocou funkcií pre prácu so vzdialenou plochou.

Správa prenosu

Zabudované nástroje pre správu prenosu smerovača WRX560 umožňujú používateľom presne riadiť a sledovať prenosy vo svojej sieti. Vďaka možnosti sledovať podrobné informácie o sieťovej prevádzke aplikácií a zariadení a používať tvarovanie prevádzky a zásady kvality služieb, môžu používatelia optimalizovať svoje siete podľa konkrétnych potrieb.

Segmentácia siete VLAN

Funkcia segmentácie siete VLAN umožňuje používateľom vytvárať siete VLAN a definovať vlastné pravidlá siete firewall, zásady kvality služieb a zásady prístupu pre jednotlivé siete VLAN. Funkciu segmentácie siete VLAN využijú domáci používatelia najčastejšie k izolácii zraniteľných zariadení IoT od hlavnej siete, aby ochránili počítače a zariadenia NAS pred potenciálnym narušením zabezpečenia.

Správa na cestách

Mobilná aplikácia DS router ponúka celý rad funkcií, vrátane nastavení smerovača, monitorovanie prevádzky, rodičovskú kontrolu, vytváranie hostovaných sietí a správu siete.

Dostupnosť

WRX560 je k dispozícii v Austrálii, Kanade, Európe, Hongkongu, na Novom Zélande, Tchaj-wane a v Spojených štátoch od 2. novembra 2022 a v Japonsku bude k dispozícii od 10. novembra 2022.

  1. Maximálna rýchlosť bezdrôtového prenosu pre 2,4GHz a 5GHz rádia je 600 Mb/s, resp. 2400Mb/s. Skutočná priepustnosť bezdrôtového prenosu dát, bezdrôtové pokrytie a maximálne množstvo pripojených zariadení nie sú zaručené a budú sa líšiť v závislosti na klientskych zariadeniach, podmienkach siete a okolitých faktoroch.
  2. Podľa miestnych predpisov pre bezdrôtové siete a implementácii na strane klienta.
  3. Kompletné podrobnosti o kompatibilite so sieťami Mesh sú uvedené pod týmto odkazom

Značky: