Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Novou riaditeľkou divízie ľudských zdrojov pre spoločnosti T-Mobile CZ a Slovak Telekom sa od 1. septembra 2019 stane Jitka Adámková.

Na nové pôsobisko prichádza z essenskej centrály skupiny innogy, kde zastáva pozíciu Senior Vice President Applied Excellence&Change. Vo vedení HR nahradí Tomáša Ryšavého, ktorý bol poverený riadením úseku po odchode Jiřího Vacka na konci roku 2018.

 „Jitku vítam na palube. Nielenže prináša bohaté skúsenosti s riadením a rozvojom ľudí v meniacom sa náročnom prostredí, ale som si istý aj tým, že dokonale doplní náš manažérsky tím,“ oznámil José Perdomo Lorenzo, generálny riaditeľ oboch spoločností.

 Jitka Adámková je doktorkou práv (Masarykova univerzita Brno) a držiteľkou titulu MBA. Svoju profesnú kariéru začala ako špecialistka pracovného práva v Zbrojovke Brno, od roku 2002 spojila svoj profesný rozvoj s energetikou. Najskôr pôsobila ako HR riaditeľka v Juhomoravskej plynárenskej, neskôr celej skupiny RWE v Českej republike, kde sa významnou mierou podieľala na reštrukturalizačných projektoch. Do roku 2014 koordinovala HR CEE aktivity v rámci innogy. Pred odchodom do Essenu Jitka Adámková pôsobila tri roky ako konateľka & COO v innogy Zákaznicke služby v ČR.

Do skupiny Deutsche Telekom Jitka Adámková prináša rozsiahle manažérske skúsenosti z medzinárodného prostredia. V novej pozícii sa chce zamerať na oblasť firemnej kultúry: „Plne sa stotožňujem  s víziou spoločnosti zameranou na zákazníkov a zamestnancov. Som presvedčená o tom, že nové trendy práve v oblasti  firemnej kultúry podporia ďalší  rozvoj spoločnosti.“

 Jitka Adámková je certifikovaná koučka, hovorí anglicky a nemecky. Vo voľnom čase rada cestuje, obzvlášť po ázijských krajinách a USA, venuje sa chovateľstvu exotických papagájov, jazde na koni, zaujíma sa o psychológiu a literatúru.

Značky: