S novým telefónom LG G4 sme sa prešli v uliciach Londýna, aby sme si overili, ako sa s ním fotografuje. Vylepšenie kvality fotografovania bolo totiž hlavným bodom tlačovej konferencie v Londýne. Fotografovali sme tak pri dennom svetle, ale aj počas hlbokej noci, kedy sa kvalita fotografovania prejaví najviac.

Pozrite si našu fotogalériu.

G4_DenneSvetlo_HDR

Fotografia pri dennom svetle s použitím režimu HDR. Automatický režim, vypnutý blesk

G4_denneSvetlo

Fotografia pri dennom svetle, manuálny režim, ISO: 50, Doba expozície: 1/120 s, Clona: 1/8

G4_HDR_navysku

Fotografia v protisvetle, automatický HDR režim, ISO 50, clona: 1,8

LG-H815

Fotografia realizovaná do formátu RAW a vyvolaná v editore Zoner Photo Studio. Manuálny režim, ISO 800, Expozícia: 1/15, clona: 1,8

Fotka realizovaná zo statívu

Fotka realizovaná zo statívu do JPG. Manuálny režim, ISO: 50, Expozícia: 2,0, Clona: 1,8, ohnisková vzdialenosť: 4,42 mm

G4_StativHarrods

Obchodný dom Harrods o polnoci. Fotené zo statívu, manuálny režim JPG. Doba expozície: 0,5 s, ISO: 50

Celkovo konštatujeme, že smartfón LG G4 si pri fotografovaní dobre poradí so svetlom aj tmou. Je dobre využiť režim HDR, čo pridá na dynamike obrazu, rovnako tak fotenie do RAW formátu, pokiaľ sa vám chce neskôr hrať s fotkou v počítači. Displej telefónu G4 je radikálne vylepšený voči G3 a fotografie zobrazuje efektným spôsobom. Podstatné ale je, že fotky vyzerajú dobre, aj keď si ich pozriete v počítači. Zdá sa, že smartfóny začínajú veľmi vážne konkurovať aj zrkadlovkám.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.