Bluetooth reproduktor dostupný v piatich farebných vyhotoveniach ocení každý priaznivec tejto značky. Hrá tak, ako sa na značku Bose patrí a ešte k tomu nezaberie veľa miesta.

TIP_zvuk_univerzalne_pouzitie

Dizajn a vyhotovenie

Plastové telo a reproduktor „na stojáka“. Taká je predstava v Bose o cenovo dostupnom reproduktore, ktorý sa bude hodiť nielen do kuchyne ale aj do prírody alebo ako zvukový systém k počítaču.

Koncept, akým Bose pripravil model Colour z radu SoundLink, sa nám páči. Šetrí miestom a na preplnenom pracovnom stole je to jedna z najvítanejších vlastností. Má vlastný akumulátor, ktorý by mal vydržať prehrávať hudbu počas ôsmich hodín. Počas testovania sme reproduktor ani raz nenabíjali a spoločníka nám robí zhruba týždeň. Nepoužívali sme ho celý deň, no v čas potreby na prehrávanie hudby alebo filmov bol takpovediac po ruke.

Konektor na AUX vstup aj microUSB na nabíjanie je na zadnej strane. Všetky ostatné prvky na ovládanie sú navrchu. Nabíjať sa dá aj z počítača, no v balení je aj adaptér do elektrickej siete. Použitý je plochý adaptér, po vzore z iných SoundLink reproduktorov.

sdr

Čiže tlačidlo na zapnutie, Bluetooth, AUX vstup, pozastavenie hudby a dve tlačidlá na úpravu hlasitosti.

Reproduktor oznamuje jednotlivé stavy hlasovým sprievodom. Výhodou je, že sa dá napárovať na dve zariadenia súčasne. Ich prepínanie je potom podľa toho, ktoré bude do reproduktora vysielať zvukový prúd. Možno detail, no zásadný. Spojenie s počítačom a telefónom či tabletom môžete mať predvolené a tak nemusíte neustále zapínať reproduktor do režimu párovania, ak potrebujete meniť bezdrôtový vstup. My sme ocenili aj AUX vstup, aby sme mohli prehrávať hudbu zo staršieho iPodu.

Telo je kompletne plastové, horná časť s tlačidlami je pogumovaná. Netreba sa obávať jeho prenášania, vydrží viac ako by sa mohlo zdať.

Špecialitou je jeho vyváženie. Stabilne drží na stole a keď oň zavadíte, rozkýva sa ale veľmi rýchlo nájde opäť svoju stabilnú polohu. Vo vonkajšom prostredí to však na nejaké použitie na tráve nie je.

Hudobný prejav

Poďme na hudobnú stránku. Hneď na začiatok treba uviesť, že toto nie je hi-fi systém do obývačky. Je to forma osobného audia. Najviac sa nám osvedčil v menšej miestnosti na ozvučenie notebooku alebo v spojení s prehrávačom. Takisto sme ho testovali cez Bluetooth s novým Sony Walkmanom NWZ-A15, ktorý prepojenie cez BT podporuje.

Používa dva širokopásmové meniče a v hornej časti pasívny basový menič. Na zvuku je to poznať, zo zadnej strany je citeľné dunenie nízkych tónov. Aj preto je v tomto prípade dôležité správne nasmerovanie reproduktora k používateľovi. Vzhľadom na jeho úzku podstavu to nie je problém, nech už je položený kdekoľvek.

Pri hudbe je cítiť, že výšky a pri niektorých skladbách sa stredy dávajú viac do popredia ako basy. No vytiahnutím intenzity nízkych frekvencií sa tento jav dorovná a viete z reproduktora dostať silnejšie basy. Ich dynamika uspokojí aj náročnejších používateľov. Práve toto je oblasť, pri ktorej sa dá na výrobcu spoľahnúť. Ako jeden z mála vie spraviť vyváženú hudbu aj vo veľmi malom vyhotovení.

Výhody

 • Odolnejšie telo vhodné aj do vonkajšieho prostredia
 • Dve BT zariadenia s prepínaním
 • AUX vstup
 • Nabíjanie cez microUSB
 • Kvalita a dynamika hudby
 • Akumulátor s výdržou 8 hodín

Nevýhody

 • Vyžaduje sa občasná korekcia výšok a basov
 • Trochu lacný vzhľad

Verdikt touchIT.sk

Bose SoundLink Colour je podarený reproduktor špecialistu na hudbu. Aj cez počiatočné obavy z jeho ceny sme zistili, že hrá veľmi dobre. Oplatí sa pre používateľov, ktorí chcú odolnejší reproduktor do kuchyne, do dielne alebo len tak na nosenie k vode. Poskytne vyvážený zvuk, no nečakajte, že ozvučí veľký priestor.

Cena: 145 EUR

Zapožičal: WESTech

8.0 Kvalitný zvuk v kompaktnom tele

Bose SoundLink Colour je podarený reproduktor špecialistu na hudbu. Aj cez počiatočné obavy z jeho ceny sme zistili, že hrá veľmi dobre. Oplatí sa pre používateľov, ktorí chcú odolnejší reproduktor do kuchyne, do dielne alebo len tak na nosenie k vode. Poskytne vyvážený zvuk, no nečakajte, že ozvučí veľký priestor.

 • Vyhotovenie 8
 • Možnosti konektivity 10
 • Zvuk 6
Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.