Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov, predstavuje na trhu nový Wi-Fi Mesh systém AXE5400 Deco XE75 na pokrytie celej domácnosti, ktorý patrí k tým najvýkonnejším z mesh systémov značky TP-Link, a to okrem iného aj vďaka podpore štandardu Wi -Fi 6E.

Trojpásmová sieť s nadštandardnou rýchlosťou

Pokročilý systém vybaví vašu domácnosť trojpásmovou sieťou, ktorá navýši celkovú rýchlosť pripojenia na veľmi slušných 5 400 Mbit/s. Úplne nové 6GHz pásmo navyše otvára priestor tým najvyšším možným rýchlostiam, vôbec najnižšej odozve a bezprecedentnej kapacite. Wi-Fi 6E viac ako zdvojnásobuje dostupné spektrum, čo znamená menej konkurencie medzi koncovými zariadeniami a bezproblémové prenosy.

Rýchlosť vo frekvenčnom pásme 2,4 GHz činí 574 Mbit/s, v 5GHz pásme  2 402 Mbit/s a v pásme 6 GHz ďalších 2 402 Mbit/s. Rýchlosť je vhodná pre aplikácie s veľkou dátovou spotrebou, napríklad streamovanie videa v 8K rozlíšení alebo hranie hier v cloude.

Vybrať si môžete z balenia jedného, ​​dvoch alebo troch prístupových bodov, pričom posledný variant je vhodný pre priestory až do cca 670 metrov štvorcových. A keby vám to predsa len náhodou nestačilo, môžete bez problémov dokúpiť ďalšie prístupové body.

Inteligentná analýza sieťového prostredia

Mesh systém TP-Link Deco XE75 disponuje umelou inteligenciou, ktorá zaisťuje inteligentnú analýzu sieťového prostredia pre ideálne pokrytie Wi-Fi. To tak bude priamo prispôsobené konkrétnym potrebám vašej domácnosti. Pokrytie sa vďaka tomu dostane do každého kúta, respektíve presne tam, kde ho potrebujete.

Pripojte až 200 zariadení

K sieti môžete prostredníctvom Mesh systému Deco XE75 pripojiť až 200 koncových zariadení bez kompromisov v rýchlosti, a to hlavne vďaka využitiu technológií ako OFDMA, MU-MIMO, 1024-QAM alebo BSS Color. Týmto spôsobom je zaistená vyššia kapacita a efektivita na miestach s vysokou hustotou užívateľov. Každý z nich môže plnohodnotne streamovať a hrať on-line hry bez toho, aby zažíval výpadky. Už samotný štandard Wi-Fi 6E prináša čistejší a silnejší signál.

Silné zabezpečenie

Už štandardom je pri týchto modeloch od TP-Linku silná úroveň zabezpečenia prostredníctvom technológie TP-Link HomeShield, ktorá prináša vyspelé funkcie pre ochranu siete a zariadení IoT. K tým patrí ochrana siete, robustná rodičovská kontrola, technológia QoS (Quality of Service) aj ucelené prehľady.

V neposlednom rade si potom všetky potrebné funkcie a vlastnosti siete nastavíte v prehľadnej a intuitívnej mobilnej aplikácii Deco v češtine a slovenčine, ktorá vás nastavením prevedie krok za krokom.

A za zmienku určite stojí aj jednoduchý a minimalistický biely dizajn oválnej jednotky Deco XE75, ktorá tak dokonale zapadne do prakticky akéhokoľvek dizajnového štýlu, do ktorého môže byť ladená vaša domácnosť.

Kľúčové vlastnosti Deco XE75:

  • Wi-Fi 6E pre celú domácnosť – Pokryte až 670 m2 plynulou Wi-Fi novej generácie a urobí mŕtve zóny a zamŕzanie vecí minulosťou
  • Úplne nové 6GHz pásmo – Zažite najnovšiu frekvenciu Wi-Fi, eliminujúcu rušenie zo strany všetkých starších zariadení. Pásmo 6 GHz taktiež poskytuje výkonné  vyhradené chrbticové pripojenie pre ďalšie zefektívnenie výkonu iných ako 6E Wi-Fi zariadení
  • Skutočná trojpásmová rýchlosť – Všetky tri Wi-Fi pásma spolupracujú na uvoľnení celkových rýchlostí vašej siete až do 5 400 Mbit/s pre 200 zariadení
  • Mesh riadený AI – Zjednocuje váš domov pod jedným menom a heslom a zároveň prináša tie najlepšie pripojenia pri vašom pohybe medzi jednotlivými miestnosťami
  • TP-Link HomeShield – Udržuje vašu domácu sieť v bezpečí vďaka špičkovým funkciám na ochranu siete a IoT
  • Jednoduchšie nastavenie ako inokedy – Aplikácia Deco v češtine aj slovenčine vás prevedie nastavením krok za krokom
  • Univerzálna kompatibilita – Spätne kompatibilný so všetkými generáciami Wi-Fi a spolupracuje s ktorýmkoľvek poskytovateľom internetového pripojenia (ISP) a modemom

Viac informácií o produkte nájdete tu:
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/deco/deco-xe75/

Značky: