Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť TP-Link, popredný dodávateľ sieťových produktov a riešení pre múdru domácnosť, predstavuje ďalšiu novinku na poli domáceho zabezpečenia.

Múdra vonkajšia Wi-Fi kamera Tapo C520WS s vertikálnou aj horizontálnou rotáciou poskytuje krištáľový obraz cez deň a precízne plnofarebné videnie v noci. Spolu s inteligentným rozpoznávaním osôb a nastaviteľným zvukovým a svetelným alarmom zaisťuje vysoko sofistikovaný spôsob domovej ochrany.

Má oči stále na stopkách

Tapo C520WS zvládne snímať obraz v rozsahu 360 ° horizontálne a 130 ° zvisle. Tým sú eliminované neviditeľné miesta na minimum, pričom dve výkonné externé antény zaisťujú bezdrôtové pokrytie v dosahu až 150 metrov. Kameru je ale možné pripojiť aj pomocou ethernetového portu.

Živé zobrazenie v rozlíšení 2 560 × 1440 pixelov (2K QHD) ponúka skutočne ostrý pohľad na snímané objekty a osoby. Vďaka integrovanému snímaču Starlight a objektívu s vysokou svetelnosťou F1,6 nie je pre kameru problém poskytnúť používateľom jasný obraz pohybujúcich sa objektov aj za zhoršených poveternostných podmienok a v noci.

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá. Bleskovo potom informuje užívateľa pomocou notifikácie na smartfóne. K dispozícii je však aj možnosť, aby kamera neupozorňovala na známe osoby či vozidlá. Rovnako tak je možné ľahko nastaviť citlivosť detekcie pohybu a požadovanej zóny aktivít, čo sú akési virtuálne hranice pre snímanie. Režim hliadky naopak sleduje priestor medzi dvoma vytýčenými bodmi.

Vie oveľa viac

K zvýšeniu ochrany majetku prispieva aj nastaviteľný zvukový alarm. Ten je možné pri Wi-Fi kamere Tapo C520WS použiť napríklad vo forme hlasovej nahrávky. Veľmi efektívny je aj svetelný alarm vo forme jasného osvetlenia, ktoré má za úlohu odradiť každého nepozvaného hosťa. Praktická je aj možnosť obojsmernej komunikácie, ktorú možno samozrejme upozorniť potenciálnych zlodejov, ale v praxi je tiež možné ju využiť napríklad pri kontakte s kuriérmi. Vlastné súkromie potom zaisťuje krytka objektívu, ktorá snímač jednoducho zakryje.

Praktická, jednoduchá a spoľahlivá

Kamera spĺňa štandard IP66. Je teda odolná aj proti silnému dažďu a úplne prachotesná. Hodí sa tak nielen na dom či záhradu, ale aj do dielne či garáže. Pomocou priložených montážnych skrutiek, šablóny a upevňovacích ôk ju možno pripevniť kamkoľvek na stenu, strop alebo na stĺp. Skrátka na miesto s najlepším výhľadom.

Samotné videozáznamy sa ukladajú na microSD kartu s maximálnou kapacitou 512 GB, čo zodpovedá zhruba 680 hodinám záznamu v najvyššom rozlíšení. Užívatelia tiež môžu využiť spoplatnenú službu Tapo Care, ktorá na vzdialenom úložisku bezpečne uchováva všetky dáta a tridsaťdňovú históriu videoklipov.

Aplikácia Tapo, ktorá je dostupná pre Android a iOS v češtine aj slovenčine, umožňuje v troch jednoduchých krokoch inštaláciu kamery. Súčasne je možné prostredníctvom nej kameru ovládať, sledovať živé dianie, prehrávať si záznamy a vykonávať ďalšie operácie, a to napríklad aj pomocou hlasových asistentov.

Kľúčové vlastnosti kamery TP-Link Tapo C520WS:

  • Vysoké 2K QHD rozlíšenie (2 560 × 1440 pixelov)
  • Plnofarebný nočný režim so snímačom Starlight
  • 360° vizuálne pokrytie
  • Detekcia pohybu, osôb, áut a domácich maznáčikov
  • Zvukový a svetelný alarm
  • Obojsmerná komunikácia
  • Miestne alebo cloudové úložisko
  • Odolnosť IP66 proti tryskajúcej vode a prachu

Bližšie informácie o produktoch nájdete tu:
https://www.tapo.com/cz/product/smart-camera/tapo-c520ws/

Značky: