Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Tributo Italiano – prvá globálna špeciálna edícia, ktorá sa už dá objednávať, vzdáva hold pôvodu značky, talianskej dokonalosti a typickému športovému charakteru Alfa Romeo.

Po prvý raz je špeciálna edícia dostupná globálne a v celom modelovom programe: Giulia, Stelvio a Tonale sa budú predávať exkluzívne v troch farbách talianskej zástavy.

Všetky tri modely boli modifikované v športovom duchu, vrátane dvojfarebného lakovania s čiernou strechou, špecifických vonkajších prvkov karosérie a interiéru zušľachteného novým perforovaným koženým poťahom sedadiel.

Na zvýraznenie hodnoty tejto špeciálnej edície značka Alfa Romeo zvolila na výrobu vizuálnej reklamy lokalitu Matera, starobylé mesto zovreté medzi tradíciou a inováciami so vzťahom ku koreňom talianskej športovej značky.

V Európe sa spustili objednávky na modely prvej globálnej špeciálnej edícii v modelovom programe Alfa Romeo, pomenovanej Tributo Italiano. Je na výber vo všetkých troch radoch – Giulia, Stelvio a Tonale, ktoré v tejto verzii vzdávajú hold tradícii značky, talianskemu know-how a športovému charakteru. Na Slovensku bude edícia dostupná budúci rok.

Modely Tributo Italiano majú v modelových radoch Giulia, Stelvio a Tonale pozíciu špičkových verzií príslušného modelového radu a sú k dispozícii exkluzívne v troch farbách talianskej vlajky (červenej Rosso Alfa, bielej Bianco Alfa a zelenej metalíze Verde Montreal) v kombinácii so strechou kabíny nalakovanou kontrastnou čiernou farbou, ktorá sa v modelovom rade Tonale môže za príplatok kombinovať aj so strešným oknom.

Jedinečný výrazný vzhľad modelov špeciálnej edície dotvárajú ďalšie prvky: vložka prednej masky chladiča tvaru „V“ (čiernej farby pri modeloch Giulia a Stelvio, vo farbe Dark Miron pri Tonale), talianske trikolóry na krytoch vonkajších spätných zrkadlách a disky kolies z ľahkej zliatiny (21” pre Stelvio, nové 19” pre Giulia a 20” pre Tonale) v kombinácii s červenými brzdovými strmeňmi Brembo. Okrem toho typickému športovému charakteru celého modelového radu dodávajú elegantný nádych vonkajšie plastové diely – lemy blatníkov a nadstavce bočných prahov – lakované vo farbe karosérie, ktoré sú v takomto vyhotovení po prvý raz použité na modeli Tonale. Pôsobivý vzhľad C-SUV značky Alfa Romeo ďalej akcentujú lišty v nárazníkoch v matnej farbe Dark Miron, adaptívne svetlomety Full-LED Matrix a dve chrómované koncovky výfuku pri verzii Q4 Plug-In Hybrid.

Interiér všetkých troch modelov Tributo Italiano je ešte exkluzívnejší vďaka novým čiernym perforovaným koženým poťahom sedadiel s červenými akcentmi a vyšitému logu v opierke hlavy. Ďalšími novými prvkami je červené prešívanie na prístrojovej doske, sedadlách a paneloch dverí. Tonale Tributo Italiano má navyše dekoračnú lištu prístrojovej dosky v novom „karbónovom“ vyhotovení s logom Alfa Romeo, ambientné podsvietenie a hliníkové lišty na prahoch dverí.

Pohodu posádky v kabíne modelov Tributo Italiano zabezpečuje bohaté štandardné vybavenie, ktoré zahŕňa dvojzónovú automatickú klimatizáciu, vyhrievaný volant s hliníkovými radiacimi pádlami, príjemné ambientné podsvietenie, sofistikovaný systém infotainmentu, ventilované a vyhrievané predné sedadlá a prémiový ozvučovací systém Harman Kardon so 14 reproduktormi vrátane subwoofera. Všetky tieto prvky boli vytvorené a skombinované tak, aby poskytovali zákazníkom vysokú úroveň pohodlia, kultivovanosti a typickej talianskej pohostinnosti. Okrem toho majú modely Stelvio a Tonale štandardne elektricky bezdotykovo otvárané dvere batožinového priestoru.

Z hľadiska pohonu môžu byť modely Giulia a Stelvio Tributo Italiano vybavené buď turbodúchadlom prepĺňaným benzínovým štvorvalcom s výkonom 206 kW (280 k) alebo turbodieslom 2,2 litra s výkonom 118 kW (160 k), obidva s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies Q4. Okrem toho je turbodiesel k dispozícii aj s pohonom zadných kolies. Model Tonale Tributo Italiano je na výber s efektívnym pohonom mild hybrid na báze benzínového štvorvalca 1,5 litra s výkonom 118 kW (160 k) so 7-stupňovou elektrifikovanou dvojspojkovou prevodovkou TCT alebo s inovatívnym pohonom Q4 Plug-In Hybrid so systémovým výkonom 206 kW (280 k). Pohon plug-in hybrid, ktorý redefinuje paradigmu „efektívnej športovosti“, kombinuje benzínový motor 1,3 litra s výkonným elektromotorom. Vďaka tomu umožňuje neobmedzený prístup do mestských centier s najprísnejšími emisnými normami a elektrický dojazd vyše 80 km pre každodennú bezemisnú mobilitu. Popri tom je s celkovým dojazdom vyše 600 km vhodný na dlhé jazdy, pričom výkon 206 kW (280 k) zaručuje jazdnú dynamiku a športový charakter očakávané od automobilu Alfa Romeo.

Aj technické vybavenie špeciálnej edícii je štandardne veľmi bohaté. Jeho súčasťou je aktívne pruženie s elektronicky ovládanými tlmičmi, ktoré umocňuje športový charakter všetkých troch modelov a zaručuje zákazníkom jedinečné agilné jazdné vlastnosti v duchu tradície značky Alfa Romeo. Pruženie Alfa™ Active Suspension kontinuálne prispôsobuje charakteristiku tlmičov pruženia momentálnym jazdným podmienkam, pričom umožňuje vodičovi nastaviť športovú alebo komfortnú charakteristiku. V oblasti bezpečnosti sú modely Giulia, Stelvio a Tonale vybavené najmodernejšími prvkami zvyšujúcimi aktívnu bezpečnosť jazdy bez negatívneho ovplyvnenia pôžitku z jazdy. Podľa modelu vybavenie zahŕňa napríklad inteligentný adaptívny tempomat, asistenčný systém pre jazdu v kolóne, kameru s vysokým rozlíšením poskytujúcu virtuálny pohľad na vozidlo zhora v okruhu 360°, monitoring mŕtvych uhlov, parkovacie senzory vpredu i vzadu a vonkajšie spätné zrkadlá s funkciou samostmievania.

Špeciálna edícia Tributo Italiano tým ďalej umocňuje typické atribúty značky – optimálne rozloženie hmotnosti na nápravy, vynikajúcu jazdnú dynamiku, pohon a technológie na špičke segmentu – a to v kombinácii s estetickou príťažlivosťou o ktorú sa postaralo oddelenie Alfa Romeo Design.

Produkcia reklamných vizuálov v lokalite Matera, starobylom meste zovretom medzi tradíciou a modernou

Značka Alfa Romeo vybrala ako lokalitu pre výrobu reklamných vizuálov špeciálnej edícii mesto Matera, jedno z najstarších miest na svete. Toto inšpiratívne mesto, preslávené jaskynnými obydliami Sassi, ktoré boli v roku 1993 vyhlásené za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO, je zovreté medzi históriou a budúcnosťou, medzi tradíciou a inováciami. Tým perfektne reflektuje esenciu značky Alfa Romeo ako značky so slávnou minulosťou, ktorá teraz začína písať športovosť 21. storočia. Z historických ulíc mesta Matera, zaliatych svetlom južného Talianska, vyštartujú tri automobily Tributo Italiano do Milána – hlavného mesta technologických inovácií v Taliansku a domova značky Alfa Romeo, ktorá tu bola založená 24. júna 1910. Tieto dve výrazne odlišné mestá spája spoločná túžba hľadieť do budúcnosti s ambíciami a hrdosťou. A teraz, predovšetkým vďaka veľkému počtu mladých ľudí mesto pôsobí ako laboratórium pre projekty a návrhy v oblasti sociálnych inovácií, udržateľnosti a zachovania historickej, kultúrnej a scénickej identity. Všeobecne je málo známe, že starý otec inžiniera Nicola Romea, zakladateľa talianskej značky, pôvodne pochádzal z Montalbano Jonico, malého mesta v provincii Matera. Alfa Romeo tým pokračuje vo svojom zámere zobrazovať svoje autá na veľkolepých talianskych miestach, ktoré sú úzko spojené s vyše 100-ročnou históriou značky. Napríklad fascinujúce obrázky k storočnici loga Quadrifoglio boli vytvorené v Palerme, kde sa tento symbol objavil po prvý raz na automobile Alfa Romeo, s ktorým Ugo Sivocci v roku 1923 vyhral legendárne preteky Targa Florio. To isté platí aj pre produkciu k prezentácii nových modelov Giulia a Stelvio Quadrifoglio, ktorá sa uskutočnila v meste Mantova a okolo jazera Lago di Garda – lokalite pretekov „Mille Miglia“ z roku 1930, na ktorých zvíťazil Tazio Nuvolari za volantom automobilu Alfa Romeo 6C 1750 GS Spider Zagato.

Značky: