Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú 2 MPx sieťovú kameru v tzv. bullet dizajne, ktorá je vybavená najnovším SoC (systémom na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU), a je pripravená pre smart aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Ide o ideálnu voľbu pre širokú škálu dohľadových riešení. Kamera sa dodáva s už predinštalovanou funkciou AXIS Object Analytics umožňujúcou detekciu a klasifikáciu osôb, vozidiel a typov vozidiel presne podľa potreby používateľa.

Kamera AXIS P1465-LE ponúka kvalitné snímky, je vysoko odolná a poskytuje pokročilú analytiku s integrovanou jednotkou hlbokého učenia (DLPU) a už predinštalovanou funkciou AXIS Object Analytics, ktorá umožňuje detekciu a klasifikáciu osôb a rôznych typov vozidiel.

Nová kamera AXIS P1465-LE disponuje špičkovou kvalitou obrazu s forenznými detailmi v HDTV 1080p rozlíšení pri rýchlosti až 60 snímok za sekundu. Táto kamera je súčasťou nedávno aktualizovaného najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14, ktoré sú navrhnuté nielen do vnútorných priestorov, ale ponúkajú kvalitné snímky aj vo vonkajšom podmienkach. Kamery radu P14 disponujú vysokou odolnosťou a teraz vďaka najnovšiemu SoC ARTPEC-8 spoločnosti Axis poskytujú aj pokročilú video analytiku s integrovanou jednotkou hlbokého učenia (DLPU).

Plne vybavená IP kamera AXIS P1465-LE s 2MPx rozlíšením obohatila rad P14, v ktorom sa už nachádzajú kamery AXIS P1467-LE s rozlíšením 4K a rýchlosťou až 60 snímok za sekundu, alebo kamera AXIS P1468-LE s 5 MPx senzorom a rýchlosťou 30 fps. Adaptívna pohybová expozícia pri novej kamere AXIS P1465-LE významne znižuje pohybové rozostrenie objektov a vďaka tomu sa hodí najmä na snímanie scén s výrazným pohybom. Kamera je navyše k dispozícii v dvoch verziách s možnosťou výberu objektívov: širokouhlý 9 mm objektív pre prehľadové zábery a 29 mm objektív na sledovanie detailov na diaľku.

Vďaka pokročilej technológii Axis Forensic WDR je táto robustná kamera pripravená pre náročné vonkajšie inštalácie, kde sníma kvalitný obraz aj v scénach obsahujúcich zároveň tmavé aj svetlé plochy. S krytím IP66/67, NEMA 4X a IK10 je chránená pred prachom, dažďom, snehom i nárazmi, a odoláva vetru s rýchlosťou až 50 m/s. Technológia Axis Lightfinder 2.0 garantuje vynikajúci forenzný obraz aj pri slabom osvetlení a technológia Axis OptimizedIR umožňuje dohľad aj v úplnej tme na vzdialenosť až 40 m bez potreby ďalšieho osvetlenia. Okrem toho táto kamera disponuje aj technológiou Axis Zipstream s podporou formátov H.264 a H.265, ktorá výrazne znižuje nároky na šírku pásma a úložiska bez toho, aby bola ohrozená kvalita obrazu. S technológiou edge-to-edge a funkciou inteligentného párovania je možné novú kameru AXIS P1465-LE využiť aj pre obojsmerný prenos zvuku so sieťovými reproduktormi Axis.

Medzi kľúčové vlastnosti AXIS P1465-LE patria:

  • technológie Lightfinder 2.0, Forensic WDR a OptimizedIR
  • pokročilá analytika s hlbokým učením (DLPU)
  • podpora pre audio a I/O konektivita
  • vstavané funkcie kybernetickej bezpečnosti
  • vysoká odolnosť voči nárazom a poveternostnému vplyvu

Nová kamera AXIS P1465-LE bude na Slovensku a v Českej republike k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Značky: