Unikli ďalšie heslá. Možno je medzi nimi aj vaše

1

Tento raz ide o obrovský únik hesiel.

Vo svojej podstate unikli celé databázy a to podľa servera ZDNet23 600 bolo odcudzených zo služby Cit0day, ktorú hackery využívali na zdieľanie. Sami tam prispievali, ak nejakú databázu alebo informácie získali a ostatní si mohli za prístup k údajom platiť. Aktuálne je služba nedostupná po zásahu polície, najprv v roku 2018, najnovšie po razii FBI a DOJ 14. septembra tohto roku.

V každom prípade databáza alebo jej fragmenty kolujú po internete alebo ich už majú hackeri k dispozícii. Riziko, že je tam váš email alebo heslo je obrovské. Dalo by sa povedať, že ide o 100 % istotu. Celkovo sa hovorí o približne 50 GB dátovom obsahu.

Preto odporúčame kontrolu cez službu haveibeenpwned.com alebo priamo v prehliadači Chrome (Nastavenia – Automatické dopĺňanie – Heslá). Dostanete upozornenie, ak bola niektorá služba hacknutá a vaša emailová adresa v nej bola zaznamenaná. Ako vidno, heslo treba periodicky meniť. Nestačí mať roky to isté.

cit0day

Aktuálne stránka nezobrazuje už ani informatívny obsah. Zdroj: ZDNet

Zdroj: ZDNet

Prečítajte si aj:

Silné heslo, silný duch a vaše dáta v bezpečí

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Uniklo heslo účtu, ktorý už 5 rokov nepoužívam a dal som delete priamo na gmail.com …:))) asi to budú aktuálne hesla a účty

Pridaj komentár