LG ohlásilo predstavenie svojej novej vlajkovej lode na 28. apríla 2015 v Londýne. Všeobecne sa očakáva, že pôjde o úplne vynovený smartfón LG G4, detaily o predstavenom modeli výrobca, samozrejme, tají.

lg-g4_nowat

Už teraz sa ale podarilo objaviť stránku, na ktorej sa nachádzali fotografie zatiaľ nezverejneného modelu. Nový telefón by ma prísť vo viacerých farebných vyhotoveniach a aj s koženou zadnou časťou. Na  zadnej strane by mala byť 16 MPx kamera nového typu, veľmi rýchla so svetelnosťou f/1.8 a s revolučnou optickou stabilizáciou vrátane plne manuálneho režimu fotenia. G4 by mala obsahovať Quad HD 5,5-palcový displej s o 30 % vyšším jasom a o 50 % vyšším kontrastom ako majú konvenčné QHD LCD displeje a s vylepšenou dotykovou technológou. Ďalej najnovšiu verziu používateľského rozhrania od LG, vyberateľnú 3000 mAh batériu a šachtu na microSD kartu. Procesorovým základom má byť Qualcomm 810 a k tomu 3 GB RAM. Po stránke dizajnu by novinka mala byť mierne zakrivená a v hornej časti sa údaje bude nachádzať dotykové pero na písanie poznámok. LG plánuje odovzdať na test pred uvedením tohto modelu 4000 ľudom, ktorí sa majú podeliť o svoje zážitky na sociálnych sieťach. O detailoch predstavenie G4 vás budeme informovať.

Doplnené: objavil sa aj obrázok kožených verzií v rôznych farebných verziách

 

LG-G41_nowat

Zdroj: Engadget

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.