Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V testovacom areáli Balocco finišujú záverečné testy modelu Alfa Romeo Milano, nového športového automobilu koncipovaného a navrhnutého v Alfa Romeo Centro Stile.

Svetová premiéra modelu Milano bude 10. apríla v Miláne a podujatie bude naživo streamované a tým prístupné pre všetkých záujemcov na celom svete. Posledné dolaďovanie nového modelu Milano – prvého 100 % elektrického veľkosériového automobilu Alfa Romeo – prebieha pod odborným vedením tímu talianskych inžinierov, ktorý zohral hlavnú rolu pri predchádzajúcich výnimočných projektoch značky Alfa Romeo. Záverečné testy prebiehajú v skúšobnom areáli Balocco koncernu Stellantis, vybudovanom v 60. rokoch dvadsiateho storočia na strategickom mieste – na polceste medzi mestami Miláno a Turín, sídlami značiek Alfa Romeo a FIAT. Skúšobný areál so svojimi 27 traťami s rozličným charakterom a povrchom poskytuje ideálne podmienky na testovanie a overovanie jazdnej dynamiky a komfortu nového modelu, vytýčených konštruktérmi Alfa Romeo.

Testovací tím, ktorý vedie Domenico Bagnasco, sa podieľa na overovaní a detailnom vyladení jazdných vlastností, ktoré musia zodpovedať výnimočne dynamickému charakteru značky Alfa Romeo. Domenico v minulosti participoval na vývoji legendárnych športových automobilov Alfa Romeo, manifestujúcich jedinečný športový charakter a poskytujúcich mimoriadny pôžitok z jazdy ako legendárny osemvalcový športový model 8C, fascinujúce ľahké kupé a spider 4C, limitovaná vysoko výkonná limuzína Giulia GTA a mnoho ďalších. Tím sa sústredil na dosiahnutie vynikajúcej dynamiky špecifickým vyladením podvozka – geometrie, pruženia a tlmičov koncernovej platformy, ktorú využíva konštrukcia vozidla.

Spolu s bezprostredným a presným riadením umožňuje rýchle prejazdy zákrutami s vysokou úrovňou priľnavosti. Celý projekt vedie Stefano Cereda – známa kapacita vývoja Alfa Romeo. V minulosti viedol vývoj naftových motorov pre projekt Giorgio (Giulia a Stelvio), ktorý svojou komplexnosťou a výnimočnosťou patrí k najvýznamnejším produktom vývoja značky Alfa Romeo posledných desaťročí. Pred tým, ako Stefano s hrdosťou prevzal manažovanie projektu Milano, mal na starosti vývoj pohonu plug-in hybrid pre Tonale.

Technický vývoj modelu Milano vedie Luigi Domenichelli, vysoko skúsený taliansky inžinier, ktorého úlohou je integrovať a overiť všetky subsystémy vozidla z hľadiska výkonu, životnosti a komfortu. Ambiciózne ciele v oblasti konštrukcie sú zamerané na dosiahnutie charakteristických jazdných vlastností Alfa Romeo a špičkovej ergonómie v rámci triedy, založenej na vynikajúcom a sofistikovanom užívateľskom rozhraní človek-stroj.

Značky: