Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vôňa kapustnice, osvetlený stromček a množstvo zabalených darčekov pod ním. Vianoce už doslova búchajú na dvere a to znamená jediné – vianočné nákupy sa dostávajú do finálnej, najviac hektickej fázy.

Výber vianočných darčekov je náročná úloha. Dvojnásobne, pokiaľ hľadáte darček v segmente, o ktorom máte málo znalostí alebo vôbec žiadne. V spoločnosti ASUS sme si preto povedali, že vám pomôžeme s výberom notebookov a smartfónov, čo sú darčeky, ktoré sa dlhodobo tešia veľkej popularite pod vianočným stromčekom.

Pri zostavovaní tohto zoznamu sme sa pozreli na potreby používateľov a vybrali sme zariadenia, ktoré obsahujú najmodernejšie technológie a sú pripravené na rok 2019. V našich inšpiráciách tak nájdete ľahké a prenosné notebooky, ktoré patria medzi najkompaktnejšie na svete, ale aj výkonné prenosné počítače, ktoré sú snom každého hráča. Nezabudli sme ani na smartfón so špičkovým fotoaparátom, ZenFone 5 a skutočnú hernú lahôdku v podobe smartfónu ROG Phone.

ZenBook UX433

ZenBook 14 (UX433) je prémiový notebook s úplne novým dizajnom s bezrámikovým NanoEdge displejom, ktorý obsahuje ultratenké rámiky po všetkých štyroch stranách displeja a ponúka bezkonkurenčný pomer obrazovky k telu na úrovni 92 %. Vďaka tomuto displeju bolo takisto možné vytvoriť oveľa kompaktnejší dizajn, takže ZenBook 14 (UX433) je najmenší vo svojej kategórii.

ZenBook má vo výbave aj exkluzívny NumberPad, čo je touchpad s plnohodnotnou podsvietenou numerickou klávesnicou, a špeciálnu 3D infračervenú kameru, ktorá umožňuje odomykanie tvárou pomocou funkcie Windows Hello aj v slabo osvetlenom prostredí.

ZenBook vždy ponúkal skvelú kombináciu výkonu a mobility. Novinku poháňa 8. generácia procesora Intel Core i7 a grafická karta NVIDIA GeForce MX150. Vo výbave je aj 16 GB RAM, rýchle PCIe SSD úložisko a gigabitová Wi-Fi.

ZenBook 14 (UX433) spĺňa štandard odolnosti MIL-STD-810G a je testovaný v extrémnych podmienkach nadmorskej výšky, teploty, vlhkosti, pádov, nárazov a vibrácií.

ZenFone 5

ZenFone 5 je 6,2-palcový smartfón s duálnym fotoaparátom a umelou inteligenciou. Vďaka tomu prináša revolúciu mobilnej fotografie a ponúka používateľom jednoduchší a inteligentnejší spôsob, ako zachytiť a zdieľať každý moment.

Základom inteligentného duálneho fotoaparátu je senzor Sony IMX363 s veľkými 1.4µm pixelmi a svetlou f/1.8 šošovkou zo šiestich elementov, ktorá zachytáva až 5x jasnejšie a čistejšie fotky pri slabom svetle. 120° širokouhlý sekundárny fotoaparát má 2x širšie zorné pole ako tradičný fotoaparát v smartfóne, čo umožňuje zachytiť väčšiu časť krajiny alebo viac ľudí na fotografii. Fotoaparát využíva aj pokročilé algoritmy umelej inteligencie a spracovanie veľkého množstva dát, takže sa neustále zlepšuje. Špeciálne režimy umelej inteligencie sa učia a prispôsobujú pre zachytenie perfektnej fotografie pri každom stlačení spúšte.

ZenFone 5 poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 636 a 4 GB RAM, ktorý ponúka o 40 % vyšší výkon procesora a o 10 % vyšší grafický výkon ako Snapdragon 630 pri zachovaní výbornej výdrže na jedno nabitie. ZenFone 5 obsahuje plnú výbavu funkcií, ktoré využívajú umelú inteligenciu.

VivoBook S530

VivoBook S15 (S530) je štýlový a ľahký notebook s hmotnosťou iba 1,8 kg a hrúbkou 18 mm. Obsahuje špeciálny pánt ErgoLift, ktorý zabezpečuje pohodlné písanie a zlepšuje chladenie.

VivoBook S15 je prvý notebook radu VivoBook s tenkým rámikom NanoEdge po troch stranách displeja a s 86 % pomerom obrazovky k telu. Notebook poháňa procesor 8. generácie Intel Core až do i7, grafická karta NVIDIA GeForce MX150 a je dostupný v piatich farebných vyhotoveniach.

TUF Gaming FX705

TUF Gaming FX705 je 17,3-palcový notebook, ktorý bol starostlivo navrhnutý, aby priniesol potrebný základ pre vysokokvalitné hranie za dostupnú cenu. FX705 je vybavený procesorom až do Intel Core i7-8750H, grafickou kartou až do NVIDIA GeForce GTX 1060. Takisto ponúka 144 Hz NanoEdge displej, gigabitové ethernetové a Wi-Fi pripojenie a priestorový DTS zvuk.

FX705 je navrhnutý, aby vydržal dlhodobo fungovať, má nezávislé pasívne chladiče a ventilátory, ktoré samostatne chladia procesor a grafickú kartu. Vo výbave je aj klávesnica so spínačmi s dlhou životnosťou a inteligentné patentované prachové tunely, ktoré zabezpečujú dlhodobé chladenie a vysoký výkon. Jeho kvalitu a odolnosť overujú testy, ktoré prekonávajú bežné štandardy a spĺňajú vojenské štandardy MIL-STD-810G pre náhodné otrasy.

ROG Strix SCAR II (GL504)

ROG Strix SCAR II (GL504) je nová verzia úspešného herného notebooku, ktorý je navrhnutý špeciálne na hranie FPS titulov. Jeho vynovený dizajn obsahuje dve kontrastné povrchové úpravy na veku, nové usporiadanie klávesnice s kevlarovými prvkami a prednú svetelnú lištu s osvetlením Aura Sync.

ROG Strix SCAR II ponúka 144 Hz displej s ultratenkými rámikmi a 3 ms (GTG) odozvou, hernú klávesnicu HyperStrike Pro a chladenie HyperCool Pro. Notebook tiež obsahuje Wi-Fi s viacerými anténami pre lepšiu kvalitu pripojenia. Poháňa ho procesor 8. generácie Intel Core až do i7 a grafická karta až do NVIDIA GeForce GTX 1070.

ROG Phone

ROG Phone je revolučný herný smartfón, ktorý patrí medzi najvýkonnejšie na svete. Tento 6-palcový smartfón bol navrhnutý špeciálne na špičkové mobilné hranie. Poháňa ho procesor Qualcomm Snapdragon 845 s taktom 2,96 GHz a grafický čip Qualcomm Adreno 630.

Smartfón využíva unikátne chladenie GameCool s odparovacou komorou a ponúka aj odnímateľný chladič AeroActive Cooler pre extra chladenie. Jeho AMOLED displej ponúka bezkonkurenčný obraz s 90 Hz obnovovacou frekvenciou, 1 ms odozvou a nádhernými HDR vizuálmi.

ROG Phone má pohodlný dizajn s unikátnymi bočnými portmi a zlepšenými hernými ovládacími prvkami vrátane dvoch programovateľných ultrazvukových tlačidiel AirTriggers. Takisto ponúka zlepšenú haptickú spätnú väzbu a portfólio príslušenstva pre ešte lepší zážitok z hrania: voliteľný TwinView Dock pre hranie na dvoch obrazovkách, dokovaciu stanicu Mobile Desktop Dock pre zážitok na úrovni desktopového hrania a ovládač Gamevice s dokovacou stanicou WiGig Display Dock pre hranie na veľkej obrazovke.

 

Značky: