Zariadenie má umožniť diskrétne ovládanie telefónu.

Z MIT prichádza nový vynález. NailO je špeciálna nálepka na necht, ktorý zároveň funguje ako diskrétna dotyková plocha na ovládanie telefónu pomocou jednej ruky. Zariadenie je užitočné najmä v prípadoch, kedy je klasická manipulácia s telefónom považovaná za nezdvorilú.

Prístroj je inšpirovaný dekoratívnymi nálepkami na nechty. Oproti ním však obsahuje viacvrstvový miniaturizovaný hardvér, ktorý bezdrôtovo prenáša dáta do mobilného zariadenia alebo počítača. Využíva k tomu rozhranie Bluetooth.

NailO v sebe obsahuje kapacitný senzor, batériu, mikropočítač a Bluetooth čip. Zariadenie si však zachováva na pohľad tenké a ľahké telo, ktoré pripomína nálepku na necht.

Aj napriek malej ploche je možné používať viacero dotykových gest. Vedci zariadenie testovali použitím piatich rôznych pohybov, pričom presnosť odozvy bola na úrovni 92%. Aby používateľ neaktivoval dotykové gesto náhodou, je potrebné zariadenie aktivovať 2-sekundovým stlačením.

NailO vzniklo pri príležitosti konferencie CHI 2015. Plány do budúcnosti (či sa zariadenie dostane do predaja a kedy) zatiaľ nie sú známe.

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit