VIDEO TOUCHIT: Staroba nie je choroba – ako prebiehajú kurzy využívania internetu pre seniorov

1

Október je vyhlásený za mesiac úcty k starším a pripomína nám, aby sme si uctili seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť. Mnoho seniorov však so starobou stráca záujem o kontakt s ľuďmi, čo im spôsobuje sociálnu izoláciu, depresívne nálady, mrzutosť a zatrpknutosť. My sme sa boli pozrieť s našou reportážnou kamerou na to, ako sa aktívni seniori oboznamujú s počítačmi a využívaním internetu v bratislavskej mestskej časti Dúbravka.

V rámci októbra tak spoločnosť SWAN podporuje Školenie seniorov v 2. polroku 2016 v mestskej časti Dúbravka. Ide o PC kurzy pre seniorov, ktorú sú iniciované Radou Seniorov v rámci MČ Dúbravka. Sú to školenia pre začiatočníkov, ktorí na majú na záver školenia prednášku o bezpečnosti na internete a práci s PC. SWAN je partnerom týchto kurzov od začiatku roku 2016 v tejto mestskej časti. Je to 3-dňové školenie, ktoré sa koná od utorka do štvrtka.

seniori

Kurzy prebiehajú pre účastníkov bezplatne a vypísané termíny sa zatiaľ vždy naplnili a to mimoriadne rýchlo. Kapacita kurzov je 12 osôb, pričom tento rok bolo prihlásených je 28 začiatočníkov a 16 pokročilých.

Najlepším bojovníkom proti depresívnej nálade je pohyb a stále kontakty s ľuďmi. Dostatok príležitostí stretávať sa s ľuďmi a komunikovať s celým svetom je dôležitým prvkom ako prispieť ku kvalite života. Pravidelné organizované činnosti pre seniorov, ktoré majú výhodu, že sa konajú na rovnakom mieste a v rovnakom čase, poskytujú seniorom nový okruh priateľov a známych. Organizácia takýchto kurzov je pre seniorov vítanou zábavou, pričom sa naoučia využívať moderné technológie.

 

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Jeden komentár

Pridaj komentár