Okuliare od Microsoftu sa využívajú v rámci vzdelávania aj v architektúre.

Súčasťou ekosystému Windows 10 sú aj „holografické“ okuliare HoloLens. Tie vďaka tomu plne podporujú univerzálne aplikácie, vytvorené pre túto platformu. V rozšírenej realite si tak v miestnosti rozložíte virtuálny kalendár, emailovú schránku a na stenu natiahnete filmové plátno.

Microsoft počas konferencie Build 2015 prezentoval využitie okuliarov vo výučbe medicíny (zariadenie testujú na klinike v Clevelande) a takisto ukázal, ako je možné prepojiť Internet vecí s rozšírenou realitou. Výsledkom bol projekt malého robota, ktorého „osobnosť“ bola prezentovaná virtuálnym robotom.

Používateľ môže v rámci rozšírenej reality meniť jeho farbu, komunikovať s nim a takisto zadávať príkazy. Vo virtuálnom prostredí sa takisto zobrazujú užitočné informácie, ako je vzdialenosť od zadanej lokality alebo natočenie v uhloch.

Microsoft verí, že HoloLens predstavuje ovládanie budúcnosti. Nebudete potrebovať klávesnicu, myš, smartfón ani prepojenie s počítačom. Jednoducho využijete dostupnú rozšírenú realitu, hlasové ovládanie a pohybovú interakciu.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit