Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najnovší prírastok do rodiny Y je prvou voľbou pre všetkých, ktorí túžia po dlhých rokoch bezstarostného používania smartfónu.

Spoločnosť vivo predstavuje svoj najnovší telefón strednej triedy, ktorý je skvelou voľbou predovšetkým pre zákazníkov hľadajúcich bezproblémové a jednoduché používanie. Nové vivo Y36 dosahuje vysokú kapacitu pamäte a obrovskú výdrž batérie, čo je ideálne pre akčných a časovo vyťažených používateľov.

„Sme radi, že môžeme predstaviť nový prírastok do rodiny smartfónov Y – vivo Y36. Pri vývoji Y36 sme chceli vytvoriť telefón, ktorý od základu mení, čo môžu zákazníci očakávať od smartfónov v tejto cenovej kategórii. Obzvlášť preto, že mnoho zákazníkov hľadá náhradu za svoje existujúce zariadenie kvôli nedostatočnej pamäti RAM a celkovej kapacite úložiska,uviedla Gabriela Roušarová, marketingová manažérka zastúpenia spoločnosti vivo pre Slovenskú a Českú republiku. „Model Y36 týmto problémom predchádza špičkovou vybavenosťou z hľadiska pamäte RAM a úložiska, ale aj kapacity batérie alebo rýchlosti nabíjania, čo pri aktívnom používaní a udrží telefón vo forme aj počas nadchádzajúcich rokov.

Vždy dostatok výkonu a priestoru pre všetky dáta

vivo Y36 je veľmi schopný 4G smartfón, s 8 GB pamäte RAM a možnosťou rozšírenia operačnej pamäte na dvojnásobok vďaka funkcii Extended RAM 3.0. Využíva možnosti strojového učenia aj analýzy používania pre „vypožičanie“ až 8 GB pamäte z úložiska zariadenia, vďaka čomu si vedie lepšie pri väčšom množstve operácií alebo prepínaní medzi zapnutými aplikáciami. A čo sa samotného úložiska týka, zariadenie ponúka vysoko nadštandardnú kapacitu 256 GB, teda úplne dostatočný priestor pre fotografie, médiá aj aplikácie. Úložisko je navyše možné ďalej rozširovať microSD kartami s kapacitou až 1 TB.

Srdcom telefónu je Qualcomm Snapdragon 680 Mobile Platform, úsporný čipset, ktorý spoločne s Extended RAM a osemjadrovou architektúrou so šestinanometrovým výrobným procesom zaisťuje plynulé fungovanie a konektivitu.

Dlhá výdrž batérie a rýchle nabíjanie

Vivo Y36 používa batériu s kapacitou 5000 mAH a ponúka tak dostatok energie na neprerušované používanie telefónu počas celého dňa, čím dokonale poslúži vyznávačom súčasného aktívneho životného štýlu. Telefón zároveň podporuje 44W rýchle nabíjanie vivo FlashCharge, vďaka ktorému používatelia môžu rýchlo dobiť batériu a venovať sa svojim aktivitám bez zbytočného omeškania. Počas 15 minút sa batéria z 1% dobije na 29% a plnú kapacitu už za 73 minút.

Šikovný dizajn

Záväzok spoločnosti vivo je vytvárať mimoriadne spoľahlivé a odolné zariadenia. vivo Y36 sa  vyznačuje elegantným skleneným dizajnom na čelnej aj zadnej strane telefónu. Využíva 2,5D zakrivený displej, kombinujúci čistý vzhľad s pohodlným držaním. Na to nadväzuje aj zadná strana telefónu s objektívmi fotoaparátu pripomínajúcimi klasické filmové objektívy, čo dodáva prístroju tak trochu nostalgické kúzlo.

Za zmienku tiež stojí, že Y36 je vybavený snímačom odtlačkov prstov schovaným v tlačidle napájania a vedľa nabíjacieho portu nájdu zákazníci 3,5-milimetrový konektor pre slúchadlá, pre fanúšikov starých dobrých káblových slúchadiel. V neposlednom rade ide o smartfón s hybridným slotom pre dve SIM karty, ktorý používateľom umožňuje používať buď dve SIM karty, alebo jednu SIM kartu a vyššie spomínanú pamäťovú kartu microSD.

Zachytávajte momenty každý deň

Ako už sa od smartfónov vivo bežne očakáva, model Y36 ponúka premyslený systém fotoaparátu umožňujúci robiť snímky každodenného života s úplnou čistotou. 50MPx hlavný objektív zachytáva detaily a živé farby, s 2MPx doplňujúcim objektívom na zachytenie hĺbky bokeh. Ten umožňuje zhotovovanie profesionálnych portrétov s rozostreným pozadím. Ponuku dopĺňa 2MPx makro objektív otvárajúci možnosti fotografovania detailov a 16MPx predný fotoaparát pre perfektné selfie a čisté videohovory.

Vylepšené funkcie fotoaparátu

Vivo venuje veľa pozornosti spracovaniu obrazu a tým pádom ponúka používateľom možnosť postúpiť o úroveň ďalej v schopnostiach fotografovania vďaka pokročilým funkciám. Portrait Light Effect dokáže do portrétov vniesť nasvetlenie porovnateľné s profesionálnym štúdiom, funkcia Portrait Bokeh potom cez senzory múdro rozmazáva pozadie, čo umožňuje predmetom záujmu vystúpiť do popredia. Funkcia Double Exposure nakoniec umožňuje zmiešať dve snímky a vytvoriť tak unikátnu kompozíciu. To je ale iba ochutnávka inteligentných fotografických prvkov, ktoré Y36 ponúka.

Pohlcujúci obrazový zážitok

Model vivo Y36 ponúka veľký 6,64-palcový LED displej s rozlíšením FHD+ a s tým súvisiaci ostrý obraz a živé, sýte farby. Plynulá 90Hz obnovovacia frekvencia zase zaisťuje plynulý pohyb a ladné animácie. 91% pomer obrazovky voči telu maximálne rozširuje celkovú využiteľnú plochu prístroja a otvára možnosti maximálneho ponorenia do sveta filmov, hier alebo iných multimédií.

Ako vhodný doplnok k imerzívnemu vizuálnemu zážitku je Y36 vybavený aj vysoko kvalitným ozvučením High-Resolution Certified Audio s vylepšenou kvalitou zvuku,  celkovo posilňujúci dojem zo sledovania filmov a ďalšej zábavy.

Jednoduché na používanie od momentu, kedy rozbalíte krabičku

Najnovší smartfón strednej triedy od vivo beží na aktuálnom operačnom systéme Funtouch OS 13 so základom Android 13. Prináša tak plynulé a nastaviteľné užívateľské prostredie s podporou obľúbených aplikácií a hier. Užívatelia sa tiež môžu spoľahnúť na garanciu troch rokov softvérových aktualizácií vrátane bezpečnostných aktualizácií a systémovej údržby. Súčasťou garancie sú aj dve veľké aktualizácie systému Android.

Dostupnosť na Slovensku

Nový vivo Y36 je dostupný v dvoch farebných prevedeniach – elegantnej čiernej Meteor Black alebo výraznej zlatej Vibrant Gold. Obe varianty využívajú na zadnej strane spracovanie odolné voči odtlačkom prstov s povrchom príjemným na pohľad aj na dotyk. Vďaka hrúbke 8,07 milimetra a hmotnosti 202 gramov je smartfón pohodlný na nosenie v ruke.

Zariadenia sú u predajcov dostupné vo verzii s 8 GB RAM a 256 GB pamäte s odporúčanou maloobchodnou cenou 269 eur. Pri Y36 ponúka vivo štandardnú dvojročnú továrenskú záruku. V súvislosti so záväzkom ponúkať zákazníkom perfektný používateľský servis je obsahom balenia aj 44W adaptér vivo FlashCharge pre rýchle nabíjanie, kábel spájajúci rozhranie USB A a USB C alebo priehľadné ochranné puzdro.

Pre viac podrobností o telefóne vivo Y36 navštívte oficiálnu stránku vivo.com/sk/products/Y36.