Spoločnosť Nikon oznámila, že jej digitálna jednooká zrkadlovka formátu DX, Nikon D500, vyhrala ocenenie European Prosumer DSLR Camera 2016-2017 (Európske spotrebiteľské ocenenie digitálnych jednookých zrkadloviek za roky 2016 – 2017), ktoré organizuje Európska asociácia pre obraz a zvuk (EISA).

Toto ocenenie je tretím významnejším, ktoré fotoaparát D500 získal tento rok. Predchádzajúcimi boli ocenenie TIPA Awards 2016 Best APS-C DSLR Expert (Ocenenie TIPA 2016 pre najlepšiu profesionálnu digitálnu jednookú zrkadlovku so senzorom APS-C) a Red Dot Award: Product Design 2016 (ocenenie Red Dot: Dizajn produktu 2016).

EISA hodnotí Nikon D500 – víťaza ocenenia European Prosumer DSLR Camera 2016-2017

Vlajková loď digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon formátu DX, D500, ktorá umožňuje vysokorýchlostné sériové snímanie rýchlosťou približne 10 snímok za sekundu, je ideálna na snímanie akčných fotografií. Výkonný 153-bodový (99 krížových snímačov) systém automatického zaostrovania umožňuje presné zachytenie objektu, hlavne v prípade pohyblivých objektov. Nanovo vyvinutý senzor DX s efektívnym počtom 20,9 milióna pixlov umožňuje vynikajúcu kvalitu snímky a pri maximálnej štandardnej citlivosti ISO 51200 je D500 obzvlášť vhodný na snímanie pri slabom osvetlení. Kvalita konštrukcie a manipulácie sú vynikajúce vďaka veľkému hľadáčiku s jasným obrazom a vyklápaciemu zadnému dotykovému displeju. Mimoriadne pôsobivé funkcie digitálnej jednookej zrkadlovky dopĺňa možnosť nahrávania videa v rozlíšení 4K a nové pripojenie prostredníctvom aplikácie SnapBridge od spoločnosti Nikon.

EISA je jedinečná asociácia, ktorú tvorí približne 50 najznámejších časopisov z 20 európskych krajín zameraných na fotografiu, video, zvuk, domáce kiná a mobilnú elektroniku. EISA si každý rok vyberá najlepšie produkty, ktoré prišli na európsky trh za posledný rok. Vyberá najlepšie produkty z množstva kategórií zameraných na obraz, zvuk a mobilné zariadenia.

Značky: