Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nezameniteľný vzhľad modelového radu MINI Clubman charakterizuje unikátna koncepcia karosérie so štyrmi dverami, obzvlášť dlhou líniou strechy a do strany otvárateľnými delenými dverami vzadu. Vďaka špecifickým dizajnovým prvkom edície Untold Edition sa mimoriadnemu priestrannému talentu darí dosiahnuť nanajvýš charizmatický vzhľad. Odteraz je model MINI Cooper S Clubman (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 – 6,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 161 – 152 g/km podľa WLTP) k dispozícii aj v edícii Untold s novou farbou karosérie Midnight Black.

Interiér s piatimi miestami na sedenie a veľkorysý variabilný úložný priestor, ktorý možno rozšíriť z 360 až na 1 250 litrov, patrí medzi charakteristické vlastnosti všestrannej funkčnosti modelu MINI Cooper S Clubman. Edícia Untold spája každodenné praktické vlastnosti špeciálneho modelu so štýlovým športovým charakterom. Na karosérii, ako aj na predných a zadných nárazníkoch inšpirovaných súborom prvkov John Cooper Works Aerodynamic Kit sa vyníma nový čierny lak Midnight Black. Nová farba karosérie, ktorú dopĺňa čierny pás pozdĺž blatníkov kolies, umocňuje výrazný a nenapodobiteľný výraz dizajnu karosérie typu shooting brake. Štvorvalcový benzínový motor s výkonom 131 kW (178 k) zrýchli vozidlo z 0 na 100 km/h za 7,2 sekundy.

Športové vlastnosti modelu MINI Cooper S Clubman v edícii Untold podčiarkuje päť úzkych rovnobežne usporiadaných športových pruhov tiahnucich sa cez stred kapoty a strechy. Grafický vzor prúžkov predstavuje jeden zo špecifických prvkov edície Untold. Zdobí aj boky vozidla, výstupok premietajúci logo z vonkajších spätných zrkadiel a lišty na prahoch lakované mosadznou farbou Refined Brass.

Farbu nájdeme aj na dizajne 18-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny vyvinutých výhradne pre vozidlá z tejto edície. Dvojfarebné povrchy ráfikov so vzorom Untold Spoke kombinujú čiernu a mosadznú povrchovú úpravu vo farbách Jet Black/Refined Brass, čo vytvára očarujúci vzhľad.

Exkluzívne prostredie interiéru

Čierne športové sedadlá vo verzii MINI Yours Leather Lounge Carbon Black prenášajú sebavedomú auru exteriéru aj do interiéru. Ušľachtilé farebné doplnky dopĺňajú osvetlené lišty a exkluzívne navrhnuté vnútorné povrchy s decentným pruhovaným vzorom v kombinácii s lemovaním prieduchov pripomínajúcim rafinovanú mosadz.

Mimoriadne bohatú štandardnú výbavu modelu MINI Clubman v edícii Untold rozšíri od novembra 2022 aj systém MINI Driving Assistant. Asistenčný systém vodiča obsahuje ďalšie funkcie, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť. Napríklad funkcia Active Guard pomáha brzdením vozidla zabrániť zrážke s vozidlom vpredu, alebo stojacim vozidlom, a to pri rýchlostiach medzi 10 až 60 km/h. A s kamerovým aktívnym systémom na udržanie rýchlosti (ACC) okrem nastavenej rýchlosti automaticky reguluje aj vzdialenosť od vpredu idúceho vozidla, a to pri rýchlostiach medzi 30 až 140 km/h.

Značky: