Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vysielanie do celej Európy z 10. ročníka medzinárodného športového podujatia Svetové hry 2017 (World Games 2017) zabezpečia spoločnosti SES a ATM System.

ATM System je oficiálnym vysielateľom tohto podujatia. Svetové hry 2017 sa konajú v dňoch od 20. do 30. júla v poľskom meste Wroclaw a prenosy budú zabezpečené prostredníctvom satelitov SES-4 na orbitálnej pozícii 22°W a ASTRA 3B na 23,5°E.

O spolupráci informovala spoločnosť SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG). ATM System bude zodpovedať za televíznu produkciu, pričom na prenosy zo športovísk vo Wroclawi a ich distribúciu smerom k vysielateľom do celej Európy využije satelitnú kapacitu SES.

V rámci vysielania sa diváci môžu tešiť na prenos otváracieho ceremoniálu, ktorý sa bude konať 20. júla o 19:00 hod., ako aj na prenosy z 31 športových disciplín, vrátane gymnastiky, športov na vode aj vo vzduchu, bojového umenia, či športov zameraných na presnosť. Celkovo bude na Svetových hrách 2017 súťažiť vyše 3-tisíc športovcov z rôznych krajín.

„Svetové hry sú úžasným podujatím a sme radi, že môžeme poskytnúť naše služby na ich distribúciu do celej Európy,“ hovorí Martin Ornass-Kubacki, videprezident pre obchod v regióne strednej a východnej Európy, divízia SES Video. „Vďaka satelitnej flotile SES si budú môcť európski diváci vychutnať každý moment ich obľúbených športov a povzbudiť svojich atletických favoritov.“

Značky: