Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Lenovo na veľtrhu Mobile World Congress celosvetovo uviedla na trh novú generáciu radu Moto G.

Po čom ľudia pri smartfónoch túžia? Po vysokej kvalite bez toho, aby zbankrotovali – po zážitkoch, ktoré prinášajú vymoženosti prémiových zariadení.

Batéria, ktorá vydrží. Fotoaparát hodný profesionála. Úžasné rozlíšenie a skvelý displej. Na základe prieskumu Global Mobile Value Index sú toto vlastnosti, ktoré takmer 12,000 dospelých užívateľov označilo za prémiové.

A zatiaľ, čo mnohí z vás nechcú minúť veľa peňazí len preto, že si kupujú nový telefón, užívatelia smartfónov, ktorí boli našimi respondentmi, namiesto rozprávania konajú. Väčšina ľudí na celom svete si neváha priplatiť za prémiové vlastnosti a funkcie smartfónu, ktoré sú pre nich najdôležitejšie: 76 percent zaplatí viac za telefón, ktorého batéria zvládne nápor ich hektického života a 66 percent si priplatí za lepší fotoaparát, aby mohli zachytávať nádherné životné momenty.

Nie vždy si musíte priplácať za prémiovosť. Tu vstupujú na scénu Lenovo Moto G5 a Moto G5 Plus – piata generácia radu Moto G. Opäť prinášame prémiové prvky a vlastnosti pre všetkých. Tentoraz prichádzajú v kovovom dizajne a očarujúcom novom vzhľade. Výkon, hodnota – a teraz aj krása. Nečakaná kombinácia, pretože byť iným je lepšie.

Nová generácia Moto G5 – Nikdy neznižujte svoje nároky

S našou piatou generáciou radu Lenovo Moto G nebudete musieť robiť kompromisy, pokiaľ ide o štýl, výkon, či cenu. Ponúka atraktívny kovový dizajn, ktorý ide ruka v ruke s výkonom. Vďaka farebným prevedeniam – šedej a zlatej – sa do ich úžasného vzhľadu ľahko zamilujete. Elegantný hliníkový dizajn je odpoveďou na preferencie užívateľov: spomedzi plastu, kovu a skla si 48 percent ľudí radšej vyberá smartfóny vyrobené z kovu.

Vďaka 2800 mAh batérii s celodennou výdržou môžete váš smartfón využívať od rána do večera, a to bez potreby dobitia. A keď príde čas nabíjania, tak nemusíte spomaliť. 10W rýchla nabíjačka dá vášmu Lenovo Moto G5 energiu na celé hodiny len za pár minúť nabíjania. Keď už sme pri rýchlosti, výkonný 1.4 GHz osemjadrový procesor sa postará o rýchly prístup k fotkám, aplikáciám a všetkému medzi tým – bez otravného zasekávania sa či zaostávania. Aj zamknutie vášho telefónu je teraz jednoduchšie ako kedykoľvek predtým – pre zabezpečenie vašich informácií, či odomknutie sa stačí jednoducho dotknúť čítačky odtlačkov prstov.

Potrebujete fantastické fotky na sociálne siete? Telefón s vysoko kvalitným fotoaparátom je dôležitý pre mnohých z vás. Lenovo Moto G5 disponuje 13MP fotoaparátom a softvérom s automatickým zaostrovaním PDAF, ktoré umožňuje rýchlejšie zaostrenie a ostré zábery. Sadnite si a sledujte, ako vám pribúdajú „like-y“.

Nový Moto G5 Plus – Úchvatný dizajn. Neobmedzený výkon.

Všetky vyššie uvedené prvky a funkcie, ako aj mnohé ďalšie, nájdete v smartfóne Lenovo Moto G5 Plus. Má ešte lepší a pokročilejší fotoaparát, takže dostanete všetko, čo potrebujete, a to bez kompromisov. Vďaka precíznemu spracovaniu a elegantnému kovovému dizajnu je Lenovo Moto G5 Plus krásny a zároveň odolný.

Kedy naposledy sa dokázala polovica sveta na niečom zhodnúť? Pri fotoaparátoch v smartfónoch. 50 percent respondentov sa zhoduje, že vo svojom ďalšom smartfóne chcú fotoaparát, ktorý sa postará o výnimočné zábery. Lenovo Moto G5 Plus prináša ten najvyspelejší 12MP fotoaparát vo svojej triede. Lenovo Moto G5 Plus je prvý z radu Moto G, ktorý prináša technológiu Dual Autofocus Pixels, ktorá dokáže zaostriť na objekt v jednom okamihu, takže vám nikdy nič neujde. Jeho snímač využíva 10x viac pixelov, takže na objekt zaostríte až o 60 percent rýchlejšie ako s Lenovo Moto G4 Plus. Sedíte v prítmí? Aj tu vás podržíme, vďaka veľkej f/1.7 clone a väčším pixelom, ktoré prepustia viac svetla.

Telefón, ktorý s vami drží krok: respondenti prieskumu na celom svete zdôrazňovali potrebu väčšej výdrže batérie. V skutočnosti 1 zo 4 ľudí je ochotný zaplatiť o 20 percent viac za smartfón s dobrou batériou. Pri Lenovo Moto G5 Plus sme sa postarali o to, aby mala batéria kráľovskú výdrž. Osloboďte sa s 3000 mAh batériou, ktorá vydrží celý deň a rýchlo sa dobije vďaka TurboPower nabíjaniu – až šesť hodín výdrže batérie len za 15 minút nabíjania. Môžete sa spoľahnúť, že Lenovo Moto G5 Plus zvládne aj tempo vášho najhektickejšieho dňa.

Lenovo Moto G5 Plus má 2.0 GHz osemjadrový procesor a 4G LTE pripojenie, vďaka ktorým váš život plynie hladko…alebo minimálne vaše aplikácie.3 Vychutnajte si kvalitu prehrávania vašich obľúbených hier a videí, surfujte na internete alebo streamujte hudbu rýchlosťou blesku, nech ste kdekoľvek. 48 percent ľudí chce inteligentný displej, ktorý ich lepšie pozná a nenápadne posiela notifikácie. Moto Display je jeden z najpopulárnejších zážitkov z radu Moto Experiences – umožní vám skontrolovať notifikácie bez potreby odomykať telefón.

Chcete viac zážitkov Moto Experiences? Lenovo Moto G5 Plus dopĺňa Moto gestá o nový zážitok: One Button Nav (navigácia jedným tlačidlom) vám umožní rýchlo prechádzať medzi obrazovkami použitím čítačky odtlačkov prstov. Polovica ľudí na celom svete nevedeli o mnohých funkciách, ktoré ich smartfóny majú, ale teraz bez nich nemôžu žiť. My to chápeme. A máme z Moto Experiences rovnaký pocit.

Vďaka Google Assistant môžete posielať správy, telefonovať, navigovať, zvládať každodenné úlohy a oveľa viac – stačí podržať hlavné tlačidlo Home. V spolupráci s Google sme sa postarali o to, aby Google Assistant fungoval na novom rade Moto G čo najlepšie.

Dostupnosť a ceny

Už sa neviete dočkať, kedy konečne budú k dispozícii? Lenovo Moto G5 bude na Slovensku dostupný koncom marca od 199 EUR s DPH a Lenovo Moto G5 Plus bude dostupný v polovici apríla od 279 EUR s DPH u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.

Značky: