Windows 10 chystá ďalšie zmeny. Zmizne okno Vlastnosti systému?

0

Je celkom možné, že transformácia Ovládacieho panela, ako ho poznáme prejde do aplikácie Nastavenia.

Na túto zmenu upozornil server WinAero. Pohľad na hardvérové vlastnosti počítača a detaily operačného systému sme prvýkrát v tejto podobe videli vo Windows Vista. Odvtedy sa viac vecí zmenilo, napríklad zmizlo aj testovanie výkonu počítača. Mimochodom bez tohto testu ste na novom počítači nemohli spustiť priehľadnú tému Aero.

To ale neplatilo pre počítače s predinštalovaným systémom. Stretli ste sa s tým, ak ste si systém inštalovali sami a nemali napríklad najnovší ovládač grafickej karty resp. mali iba základný od Microsoftu.

Prudké zmeny očakávať nemusíme, avšak Windows 10 build 19587 je prvý Insider Preview systém, v ktorom je možnosť tento applet Ovládacieho panelu skryť. Navyše možnosť nie je bežne dostupná a je skrytá.

Podľa Rafaela Rivery príkazy mach2 enable 25175482 a mach2 disable 25175482 nastavujú viditeľnosť tohto okna vlastností. Uvidíme v budúcnosti, ako veľmi sa systém bude meniť. Jedno je však isté, prvky ako ich poznáme z Windows Vista a Windows 7 budú postupne ubúdať.

Zdroj: WinAero

Titulný obrázok: yesofcorsa.com

Prečítajte si aj:

Ako sa nenechať sledovať cez webovú kameru vo Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>