Microsoft ukázal preview verziu Windows 10 pre telefóny a tento softvérový gigant práve začína distribuovať update na svoje telefóny s novými funkciami.

Zatiaľ čo prvá preview verzia bola limitovaná len na niekoľko skôr lacnejších modelov, aktuálny update zahrňuje už väčšiu skupinu zariadení. Zoznam obsahuje Lumia 1020, Lumia 920, Lumia 1520, ale Microsoft ešte nezahrnul podporu pre Lumia Icon alebo Lumia 930.

Microsoft predstavuje v tomto update nové aplikácie vrátane mailu, kalendáru a mapových aplikácií. Mail a kalendár sú univerzálne aplikácie, ktoré Microsoft nedávno predstavil aj na desktopovej verzii nového operačného systému. Tieto aplikácie podporujú gestá, ktoré sa dajú prispôsobiť, podobne ako je to v prípade Outlooku pre iOS alebo Androide.

windows-10_nowat

V novom update sa nachádza aj skorá verzia internetového prehliadača Spartan. Project Spartan však ešte nie je predvoleným prehliadačom a existuje spolu s IE11 v tejto verzii update. To sa však pravdepodobne zmení. Spartan používa úplne nové používateľské rozhranie s adresným riadkom v hornej časti, čo môže u fanúšikov Windows Phone vyvolávať zmiešané pocity.

Ak si chcete vyskúšať novú verziu Windows 10 for Phone, je to na vaše riziko a treba sa zapojiť do programu Windows Insider.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.