Windows 7 končí, jeho antivírus však úplne nie

0

Zostáva necelý mesiac, kým Windows 7 bude úplne bez podpory.

Zastavenie vydávania aktualizácií ovplyvní celkovú bezpečnosť systému. Aj napriek mnohým predĺženiam podpory zo strany Microsoftu, teraz už zostane systém naozaj zraniteľný. Server BetaNews hovorí však, že antivírus bude podporovaný.

Microsoft sa vyjadril, že jeho antivírusový bude dostávať definície škodlivých kódov aj naďalej. Používatelia tak nezostanú úplne nechránení. Zohľadniť je ale treba to, že program Microsoft Security Essentials má rovnaký životný cyklus ako systém, na ktorom je nainštalovaný. Okrem aktualizácií vírusových definícií nedostane žiadne rozšírenia funkcií alebo aktualizácií samotného programu.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Windows 7 končí. Systém na to začal dôrazne upozorňovať

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>