Windows 95, 98, Millenium: Spustite ich priamo v prehliadači

0

Nostalgických projektov vôbec neubúda, práve naopak.

Na webe EmuOS máte možnosť pozrieť si niektorý z týchto troch operačných systémov. Stačí si jeden vybrať a spustí sa priamo v okne vášho internetového prehliadača. Súčasťou výbavy týchto systémov je doslova preplnená pracovná plocha.

Na nej nájdete rôzne aplikácie, niektoré ešte v beta testovaní a prípravy na finálnu. V každom prípade si môžete vyskúšať Skicár, Poznámkový blok, Míny alebo napríklad zahrať Unreal Tournament. Pekne spracované operačné systémy sa spúšťajú podobne ako tie v minulosti. Každý nabootuje, dokonca vám aj pípne počítač.

Pekný nápad, ktorý funguje na JavaScripte a nie je náročný na váš počítač. Je ale jasné, že na „prácu“ toto nie je. Projekt je určený na spustenie vstavaných aplikácií a experimentovanie. Dokonca si môžete spustiť aj akýsi fanúšikovský projekt nazvaný ako Windows 93.

windows millenium

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Windows 95 je tu 25 rokov. Stále ho môžete mať

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár