Xiaomi Mi Power Bank Pro: Štýlová powerbanka s USB-C portom

0

Xiaomi Mi Power Bank Pro 10 000 mAh, USB-C (PLM01ZM) je nová powerbanka spoločnosti Xiaomi.

Jej hlavnou výhodou je zabudovanie USB-C portu, takže ak máte moderný telefón s týmto portom, postačí vám nosiť so sebou nabíjačku, USB-C kábel a túto powerbanku. S takouto výbavou podľa potreby nabijete telefón a aj samotnú externú batériu. V základnom balení je micro USB kábel aj s redukciou na USB-C, čo sa môže takisto hodiť.

Powerbanka má kapacitu 10 000 mAh a štýlový dizajn s hliníkovým telom. To je hrubé iba 12,58 mm a pôsobí odolným dojmom. V porovnaní s inými externými batériami s rovnakou kapacitou je novinka od Xiaomi viditeľne tenšia. Výhodou powerbanky je aj podpora rýchleho nabíjania s výstupom až 18 W. Praktické je, že to platí v oboch prípadoch – keď z externej batérie nabíjate iné zariadenie a aj keď nabíjate samotnú powerbanku.

Xiaomi Mi Power Bank Pro 10 000 mAh prispôsobuje výstupný prúd a napätie pripojenému zariadeniu. V prípade nabíjania zariadenia s podporou technológie Quick Charge 2.0 ho dokáže nabiť až o 25 % rýchlejšie v porovnaní s klasickými powerbankami. Úplné nabitie tejto externej batérie trvá cca 3,5 hodiny. Samozrejmosťou je ochrana voči prepätiu a skratu.

Cena: 38,90 EUR
Zapožičal: Xiaomi

Tento článok vyšiel aj v tlačenom júnovom vydaní TOUCHIT č. 6/2017, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>