Prináša bezpečný obsah pre deti, ktorý je zameraný na zábavu a učenie.

Google spustil na Slovensku aplikáciu YouTube Kids. K dispozícii je pre Android a iOS a obsahuje množstvo unikátneho video obsahu zameraného na zábavu a učenie. Obsah je špeciálne navrhnutý pre deti, o bezpečnosť sa starajú pokročilé algoritmy. Služba tiež ponúka nástroje pre rodičov, ktorí môžu zadefinovať, ktoré videá a kanály môžu deti sledovať a ako dlho.

Súčasťou aplikácie YouTube Kids sú obľúbené kanály ako FÍHA Tralala, Spievankovo či Slovenské detské pesničky. K dispozícii sú tiež obľúbené modré postavičky z príbehov o Šmolkoch, nechýba ani mimoriadne populárny spevák Miro Jaroš, ktorý tvorí piesne určené deťom aj dospelým.

Obsah dostupný v rámci aplikácie YouTube Kids sa delí do 4 kategórií, a to Relácie, Hudba, Učenie a Objavuj. Ak deti ešte nevedia čítať a písať, môžu vyhľadávať pomocou hlasu. Pre rodičov je k dispozícii funkcia Časovač, ktorá automaticky zablokuje prístup k aplikácii po uplynutí stanoveného času.

Aplikácia umožňuje nastaviť až 8 rôznych detských profilov, pričom rodič môže dieťaťu povoliť vyhľadávanie v prostredí YouTube Kids alebo môže jeho výber obmedziť len na konkrétnu skupinu vyselektovaných videí.

YouTube Kids tiež disponuje aj ďalšími pokročilými funkciami rodičovskej kontroly. Funkcia Rodičmi schválený obsah dáva rodičom možnosť vybrať konkrétny obsah, ku ktorému majú ich deti prístup – od videí, cez kanály až po kolekcie kanálov.

Vypnúť vyhľadávanie v prostredí aplikácie môžu rodičia napríklad mladším deťom, čím obmedzia ich prístup len k tým videám a obsahu, ktorý je overený tímom YouTube Kids. Naopak, starším deťom môžu povoliť funkciu vyhľadávania s voľnejším prístupom k obsahu v rámci aplikácie. Prostredníctvom funkcie História zas dokážu rodičia jednoducho zistiť, aké videá deti v minulosti v rámci aplikácie videli.

Aplikácia YouTube Kids

Prehľad základných funkcií aplikácie YouTube Kids:

  • Detské profily – na mobilnom zariadení je možné vytvoriť až 8 detských profilov, pričom každý disponuje vlastnými preferenciami video obsahu, odporúčanými videami a nastaveniami.
  • Kolekcie YouTube kanálov – výber kolekcií kanálov na rôzne témy od dôveryhodných partnerov a tímu YouTube Kids.
  • Obsah schválený rodičmi – aby mali rodičia pod kontrolou, čo ich dieťa pozerá, od videí, cez kanály až po kolekcie kanálov.
  • Blokovanie – pokiaľ rodičia nájdu video, ktoré nechcú, aby ich dieťa pozeralo, môžu ho zablokovať alebo automaticky vymazať z daného profilu dieťaťa.
  • Nahlasovanie videí – možnosť okamžitého nahlásenia videa, ktoré by malo byť z aplikácie odstránené.
  • Vyhľadávanie pod kontrolou – v rámci profilu každého dieťaťa môže rodič vypnúť alebo zapnúť funkciu vyhľadávania. So zapnutým vyhľadávaním má dieťa voľnejší prístup k obsahu v rámci aplikácie, naopak s vypnutým vyhľadávaním je používanie aplikácie obmedzené len na video obsah overený tímom YouTube Kids.
  • Časovač – nastavenie časového limitu, počas ktorého má dieťa prístup k aplikácii.
Google Play
App Store

Stiahnite si aplikáciu YouTube Kids pre Android a iOS

Zdroj: Google

Prečítajte si aj:

YouTube Rewind: Prehľad najsledovanejších videí roka 2018

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit