Častejšiu obrazovku ste si možno všimli aj na vašich zariadeniach.

Na webe 9To5Google sa objavila informácia o tom, že YouTube pre Android TV čoraz častejšie zobrazuje šetrič obrazovky. Nejde o šetrič v pravom slova zmysle, ide skôr o tapetu, ktorá sa mení, keď nie je zariadenie aktívne ale je zapnuté. Android TV podľa zdroja zintenzívnil zobrazovanie takejto tapety. Naše pozorovanie sa k tomuto objavu prikláňa, avšak môže ísť len o subjektívny pocit.

Podľa zdroja sa obrazovka s tapetou zobrazila po 10 minútach pozastavenia prehrávania obsahu, teraz sa to deje už po 3 alebo 5 minútach. Ide o podobnú funkciu ako majú Chromecasty a zobrazujú fotografie z vašich albumov v službe Fotky Google. Táto funkcia sa dá vypnúť v nastaveniach zariadenia.

V prípade mnohých zariadení fungujúcich na Android TV nie je možné tento šetrič vypnúť. Za zmenou stojí zrejme verzia v4.31.300, ktorá túto zmenu priniesla na viacerých zariadeniach ako Nvidia Shield TV a Chromecast s Google TV (4K / HD). V niektorých prípadoch sa môže stať, že sa zariadenie samé zapne a zostane bežať. Tu ale pôjde o veľmi špecifický prípad podľa typu zariadenia, prípadne vynútením zapnutia z dôvodu aktualizácie od poskytovateľa služby.

Zdroj: 9To5Google

Prečítajte si aj:

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.