YouTube umožňuje aktiváciu nového rozhrania svojho prehrávača.

Stačí na adrese www.youtube.com/testtube kliknúť na tlačidlo Get the player a aktivuje sa vám nové rozhranie.

Ako prvé si všimnete odstránenie pevnej lišty v spodnej časti prehrávača. Teraz je priesvitná a fonty ako aj čiara so znázornením prehrávanej pozície sa zobrazí až pri pohybe myšou nad videom.

Takisto sa zmenil náhľad na posúvanie prehrávanej pozície. Po prejdení myšou po čiare sa pod kurzorom ťahá sivá linka, ktorá určuje pozíciu kurzora. Vďaka tomu sa dá presnejšie odhadnúť, kam klikáte.

Nové je aj menu nastavení videa. Aj tu aplikovaný tzv. alpha-blending a celé menu je priesvitné. Každá položka má svoju hlavnú roletu a teda po kliknutí na rozlíšenie videa sa všetky dostupné zobrazia namiesto hlavných volieb. Pre krok späť sa treba vracať vždy kliknutím na názov položky hore v zobrazenom menu. Ten spôsob je rýchly a páči sa nám viac ako roletové menu.

Aktivácia je platná len na aktuálne používanom počítači a prehliadači. Neviaže sa ani na situáciu, ak ste prihlásený pod Googlovým účtom v Chrome. Ak teda aktivujete nový prehrávač na Firefoxe, v Internet Exploreri sa bude používať starý. Samozrejme, otvorením linku v IE môžete novinku prednastaviť aj pre tento browser.

novy
stary
Nový a starý dizajn

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.