Java ostáva jedným z najobľúbenejších programovacích jazykov na Slovensku aj vo svete.

Pre jej univerzálnosť a schopnosť bežať na rôznych platformách je ideálnou voľbou pre mnohé projekty a aplikácie. Slovenskí a českí vývojári často využívajú Javu na tvorbu podnikových aplikácií, webových služieb a mobilných aplikácií.

Využívate Javu aj vy? Pripojte sa k 8. ročníku najväčšej IT odbornej konferencie JavaDays 2023, ktorá sa bude konať 8. – 9. novembra 2023 v Prahe. Je možnosť si zakúpiť aj prístup k online live streamu, ktorý je dostupný odkiaľkoľvek. Táto konferencia je určená vášnivým vývojárom Java, programátorom a všetkým, ktorí sa zaujímajú o najnovšie trendy v tejto oblasti. Priblížime si najnovšie inovácie, technológie a riešenia, ktoré vám umožnia prekonať výzvy dnešného IT sveta.

Počas 2 dní si na JavaDays môžete vypočuť 14 prednášok od 10 TOP odborníkov, ktorí dlhé roky programujú v jazyku Java, ktorý sa neustále vyvíja a v dnešnej dobe je využívaný už vo viac ako 3 miliardách zariadení, vrátane mobilných telefónov, smartfónov a vstavaných systémov.

Jiří Pinkas vás zavedie do najnovších inovácií vo svete programovacieho jazyka Java počas svojej úvodnej keynote a predstaví aj stratégie a výhody používania mikroslužieb a event-driven architektúry v technologickej firme. Jan Novotný predstaví rýchlu databázu, ktorá je určená pre e-commerce a jej vývoj v Jave. Víťa Plšek vám ukáže, ako prežiť a excelovať ako Kotlin vývojár v dobe umelej inteligencie. André Melancia vás prevedie svetom strojového učenia (machine learning) v kontexte programovacieho jazyka Java a počas jeho druhej prednášky sa zameria na tému prístupnosti v IT a dôležitosť zabezpečenia, aby digitálny svet bol prístupný všetkým. Ivan Macalák preskúma tému riadenia prístupu k API a jeho dôležitosť pre zabezpečenie aplikácií. Kamil Ševeček ukáže, ako vykonať úspešný upgrade na najnovšiu verziu Spring Boot.

Toto je len zlomok tém, ktoré sme si pre vás tento rok pripravili. Preto, ak vás program zaujal, tak si nezabudnite rezervovať svoje miesto ešte dnes a staňte sa súčasťou konferencie, kde sa stretáva široká komunita Java nadšencov. Spoločne objavíme najnovšie trendy a riešenia, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše zručnosti a inovovať vo svete Javy.

Vaša vášeň pre Java vývoj si zaslúži inšpiráciu a zdokonalenie – a JavaDays je to správne miesto!

Článok bol uverejnený v rámci mediálneho partnerstva.

Prečítajte si aj:

Značky: