Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Keď 2. augusta popoludní presvitalo svetlo cez okná BMW Welt, odrazilo sa aj na 18 zlatých BMW i3 (kombinovaná spotreba: 16,6 – 16,3 kWh/100 km podľa WLTP, 14,6 – 14,0 kWh/100 km podľa NEDC; emisie CO2: 0 g/km).

Kompaktné elektrické vozidlá čakajúce na vyzdvihnutie v doručovacej sekcii „Premiéra“ tvorili špeciálny pútač – momentku, ktorá sa už v tejto podobe nezopakuje: výroba elektrického priekopníka bola ukončená koncom júna.

Priestory BMW Welt boli vždy miestom stretnutí a inovácií. Nebolo preto prekvapením, že BMW i3, ktoré dalo impulz elektromobilite, sa tu dôstojne rozlúčilo počas záverečného odovzdania. Pri štarte sériovej výroby pred vyše 8 rokmi bol považovaný za vizionára, ale aj exota. Odvtedy sa kompaktné vozidlo s elektrickým pohonom etablovalo ako priekopník v oblasti holistickej udržateľnosti a radosti z jazdy bez lokálnych emisií.

BMW i3 sa predávalo v 74 krajinách sveta. Model nedávno pokoril hranicu 250-tisíc vozidiel. Vďaka tomu je BMW i3 celosvetovo najúspešnejším elektrickým vozidlom v segmente prémiových kompaktných vozidiel.

Značky: