Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Zyxel Networks, líder v oblasti poskytovania bezpečných cloudových sieťových riešení s umelou inteligenciou, dnes uviedla na trh sériu 2,5 Gbps nespravovaných prepínačov  XMG-100.

Tieto používateľsky prívetivé zariadenia typu plug-and-play, ktoré sú prispôsobené potrebám domácností a malých firiem, sú navrhnuté tak, aby poskytovali vysokú priepustnosť a výkonnú podporu napájania cez ethernet (PoE) pre viacero zariadení.

Sú k dispozícii v 5portovej a 8portovej verzii a poskytujú jednoduché nastavenie a vysoký výkon 2,5 Gbps rýchlosti na všetkých portoch, takže sú ideálne na pripojenie zariadení, ako sú najnovšie prístupové body WiFi 6/6E alebo WiFi 7, IP dohľadové  kamery, telefóny VoIP, mediálne prehrávače a inteligentné domáce zariadenia, ako sú LED svetlá a bezpečnostné senzory.

Prepínače XMG-100 sú vybavené aj ďalším 10 Gbps (SFP+) optickým uplink portom, ktorý umožňuje jednoduché pripojenie k zariadeniam, ako sú NAS zariadenia a malé servery na rýchly prenos veľkých súborov a video obsahu.

Jednoduchá inštalácia

Podpora PoE++ umožňuje napájanie viacerých zariadení priamo z prepínača, čo uľahčuje a zjednodušuje pripojenie a používanie viacerých zariadení na malom pracovisku alebo v domácnosti. Modely s 5 portami PoE (XMG-105HP) a 8 portami PoE (XMG-108HP) majú celkový PoE buget 70 W, resp. 100 W. K dispozícii je aj verzia 8portového prepínača bez PoE (XMG-108).

Tieto prepínače s nulovou konfiguráciou možno inštalovať a používať s existujúcimi káblami Cat5E, čo znižuje náklady a ďalej zjednodušuje nasadenie.

Energeticky úsporný dizajn

Konštrukcia bez ventilátorov v kombinácii s pevným kovovým telom a účinným odvodom tepla zabezpečuje tichý chod série XMG-100 a zároveň šetrí energiu. Vďaka širokému rozsahu prevádzkových teplôt od -20 °C do 40 °C a malým rozmerom možno sériu XMG-100 ľahko umiestniť na stolné počítače, namontovať na stenu alebo do stiesnených priestorov.

„S príchodom WiFi 6/6E a WiFi 7 sa štandard 2,5 Gbps stal novým základným štandardom pre ethernetové prepínače,“ komentuje Kell Lin, senior viceprezident strategickej obchodnej jednotky spoločnosti Zyxel Networks. „Naša séria XMG-100 vyniká ako prvotriedna voľba medzi všetkými 2,5 Gbps prepínačmi, pretože ponúka bezkonkurenčný ultravysoký výkon, odolnosť, výnimočný budget na PoE++ a flexibilitu na pripojenie k 10 Gbps sieťam podľa potreby. Táto séria je navrhnutá tak, aby poskytovala bezprecedentný zážitok pre aplikácie, ktoré vyžadujú vysokú šírku pásma a nízku latenciu, čím stanovuje nové meradlo v tomto odvetví.“

Ďalšie informácie o sérii XMG-100 spoločnosti Zyxel Networks a o tom, ako môžu domáci používatelia vylepšiť svoju sieť a zvýšiť jej výkon pri online streamovaní, nájdete na adrese: https://www.zyxel.com/sk/sk/products/switch/5-8-port-2-5g-unmanaged-switch-with-10g-uplink-xmg100-series

Značky: