Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ESET, ktorá je globálnym lídrom v kybernetickej bezpečnosti, zverejnila hospodárske výsledky za rok 2021. Tržby spoločnosti narástli o vyše 30 miliónov eur na celkovú hodnotu 564 miliónov eur. V porovnaní s minulým rokom ide o 6 % nárast. Spoločnosti narástol aj zisk po zdanení a po prvýkrát v histórií firmy presiahol 80-miliónovú hranicu, konkrétne ide o viac ako 84 miliónov eur.

„Dosiahnuté ekonomické výsledky nás samozrejme tešia. Dôležité však pre nás je, že sa nám v minulom roku podarilo dosahovať stanovené ciele a inovovať naše produktové portfólio. Taktiež sme pokračovali v nábore zamestnancov na celom svete a ku koncu roka sa priblížil globálny počet zamestnancov spoločnosti k dvom tisíckam. To všetko v prostredí, kedy bola pandémia stále témou číslo jedna,“ komentuje hospodársky výsledok Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Najväčší medziročný rast tržieb zaznamenala Južná Amerika, región DACH (Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko) a Austrália zhodne po 10 %. Najdôležitejším regiónom naďalej zostáva EMEA, ktorá priniesla spoločnosti viac ako 312 miliónov eur, čo predstavuje približne 55 % tržieb. Tržby spoločnosti ESET zo Slovenska presiahli 18 miliónov eur. „Rok 2021 bol z pohľadu ekonomickej situácie stabilnejší v porovnaní s predchádzajúcim. Hoci mnohé štáty ani v tomto roku neobišli viac či menej tvrdé protipandemické opatrenia, firmy boli na ne pripravené lepšie a trhy reagovali pokojnejšie než na začiatku pandémie. Z tohto dôvodu sa nám podarilo vyhnúť minuloročným medzikvartálnym výkyvom tržieb, ktoré sa udiali na niektorých trhoch,“ dopĺňa Richard Marko.

Spoločnosť ESET v uplynulom roku zorganizovala už tretí ročník ocenenia excelentných slovenských vedcov ESET Science Award, na ktorom sa osobne zúčastnila aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová a predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger. Svojou návštevou poctil prítomných aj svetoznámy fyzik a laureát Nobelovej ceny profesor Kip Thorne, ktorý bol zároveň predsedom medzinárodnej vedeckej poroty. Spoločnosť tiež na jeseň minulého roka predstavila podobu svojej budúcej centrály ESET Campus, ktorú navrhol prestížny medzinárodný architektonický ateliér BIG. Médiám ju predstavil svetoznámy architekt, zakladateľ a riaditeľ ateliéru BIG Bjarke Ingels.

„Naším dlhodobým cieľom je stať sa jedným z troch najväčších globálnych dodávateľov bezpečnostných riešení na svete. Sme presvedčení, že cesta k tomuto cieľu vedie cez inovácie, vedu a výskum. Práve preto sa naše aktivity zameriavajú na podporu excelentnej vedy a chceme, aby tieto atribúty stelesňovala aj naša budúca centrála,“ uzatvára Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Poznámka: Informácie v tlačovej správe pochádzajú z individuálnej účtovnej závierky spoločnosti ESET, spol. s r.o..

Značky: