Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje cestujúcich, že počnúc dňom 29. apríla 2020 posilňuje vybrané rýchliky, regionálne rýchliky a regionálne expresy o ďalšie vozne. Cieľom tohto opatrenia je zabezpečiť ľuďom v čase pandémie nového koronavírusu lepšie podmienky na bezpečnú prepravu vlakom. Vďaka vyššiemu počtu vozňov bude vo vlakoch národného dopravcu dostatok miesta, aby mohli byť dodržané bezpečné odstupy medzi jednotlivými cestujúcimi.

Od stredy 29. 4. 202o bude celkom 44 kľúčových vlakových spojení posilnených spravidla o jeden vozeň, vybrané vlaky budú v najvyťaženejšie dni posilnené o dva až tri vozne. (Napríklad: Vlak R 611 Fixinela, ktorý je z pohľadu kapacity jedným z najviac využívaných vlakov diaľkovej dopravy, bude disponovať dvoma vozňami navyše počas štvrtkov a piatkov. Vlak R 610 Považan bude mať v nedeľu dokonca o tri vozne naviac.) Zároveň platí, že vlaky budú posilnené pred predĺženými víkendami a po ich skončení – sviatky 1. mája a 8. mája pripadajú tento rok na piatok.

Prehľad posilnených vlakov:

  • R 600 MILA SEDITA (Košice 04:07 – Bratislava hl. st. 09:47)
  • R 601 HORALKY SEDITA (Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53)
  • R 602 Čingov (Košice 06:07 – Bratislava hl. st. 11:47)
  • R 603 PSS Lišiak (Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53)
  • R 604 Dargov (Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:47)
  • R 605 Dargov (Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53)
  • R 606 Liptov (Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47)
  • R 607 ANDREASHOP.SK (Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53)
  • R 608 Žilinská univerzita (Košice 12:07 – Bratislava hl. st. 17:47)
  • R 609 Spišan (Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53)
  • R 610 Považan (Košice 14:07 – Bratislava hl. st. 19:47)
  • R 611 Fixinela (Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53)
  • R 612 Metropolitní Univerzita Praha (Košice 16:07 – Bratislava hl. st. 21:47)
  • R 613 Syr NiKA ČÍZ&GO (Bratislava hl. st. 18:13 – Košice 23:53)
  • RR 704 Polom (Žilina 05:20 – Bratislava hl. st. 07:47)
  • RR 717 Dubeň (Bratislava hl. st. 20:13 – Žilina 22:40)
  • RR 719 Beckov (Bratislava hl. st. 22:13 – Trenčín 23:33)
  • RR 764 Cassovia (Košice 18:07 – Trenčín 22:43)
  • RR 767 Cassovia (Trenčín 05:14 – Košice 09:53)
  • RR 16702 Inovec (Trenčín 05:25 – Bratislava hl. st. 06:47)
  • R 810 Sitno (Košice 05:23 – Bratislava hl. st. 11:58)
  • R 811 Sitno (Bratislava hl. st. 08:04 – Košice 14:37)
  • R 812 Gemeran (Košice 09:23 – Bratislava hl. st. 15:58)
  • R 813 Gemeran (Bratislava hl. st. 12:04 – Košice 18:37)
  • R 814 Slatina (Košice 13:23 – Bratislava hl. st. 19:58)
  • R 815 Slatina (Bratislava hl. st. 16:04 – Košice 22:35)
  • R 816 Vojšín (Košice 15:23 – Bratislava hl. st. 21:58)
  • R 830 Krivín (Banská Bystrica 04:31 – Bratislava hl. st. 07:58)
  • R 831 Tajov (Bratislava hl. st. 06:04 – Banská Bystrica 09:26)
  • R 832 Tajov (Banská Bystrica 06:31 – Bratislava hl. st. 09:58)
  • R 835 Tekov (Bratislava hl. st. 10:04 – Banská Bystrica 13:26)
  • R 836 Tekov (Banská Bystrica 10:31 – Bratislava hl. st. 13:58)
  • R 839 Urpín (Bratislava hl. st. 14:04 – Banská Bystrica 17:26)
  • R 840 Urpín (Banská Bystrica 14:31 – Bratislava hl. st. 17:58)
  • R 845 Vojšín (Bratislava hl. st. 18:04 – Banská Bystrica 21:26)
  • R 847 Hron (Bratislava hl. st. 20:04 – Banská Bystrica 23:26)
  • REX 1720 Bojnice (Prievidza 04:32 – Bratislava hl. st. 07:24)
  • REX 1721 Bojnice (Bratislava hl. st. 06:36 – Prievidza 09:28)
  • REX 1722 Vtáčnik (Prievidza 08:28 – Bratislava hl. st. 11:24)
  • REX 1723 Vtáčnik (Bratislava hl. st. 10:36 – Prievidza 13:28)
  • REX 1724 Remata (Prievidza 12:28 – Bratislava hl. st. 15:24)
  • REX 1725 Remata (Bratislava hl. st. 14:36 – Prievidza 17:27)
  • REX 1726 Zobor (Prievidza 16:29 – Bratislava hl. st. 19:24)
  • REX 1727 Zobor (Bratislava hl. st. 18:36 – Prievidza 21:28)

 

 

 

 

 

Značky: