Spoločnosť Zyxel Communications, globálny líder na poli širokopásmových sieťových technológií, dnes na trh uviedla 5/12portové gigabitové neriadené/riadené bezventilátorové PoE switche (série RGS) určené do náročných vonkajších podmienok.

Kompletne navrhnuté pre vonkajšie použitie

Switche série RGS zákazníkom rovnako ako ostatné komerčné produkty značky Zyxel prinášajú komplexné sieťové riešenia. Naviac sú ale prispôsobené k inštalácii v exteriérových skriniach pre IP dohľad a v náročných vonkajších podmienkach, kde sú vystavené vysokým teplotám, prachu, elektromagnetickému rušeniu alebo prepätiu.

Séria RGS vyniká širokým rozsahom prevádzkových teplôt (od -40°C do +75°C), krytím IP30, certifikáciou EMC a bezventilátorovým vyhotovením garantujúcim vynikajúcu tepelnú reguláciu a ochranu. Tieto switche je možné naviac inštalovať na montážnu lištu DIN alebo na stenu, čo umožňuje maximálne využitie obmedzeného priestoru v skrini.

Spoľahlivá konektivita 24/7

Prípadná nefunkčnosť systému pre IP dohľad môže mať vážne bezpečnostné následky. Switche série RGS sú preto vybavené duálnym napájaním prispievajúcim k vyššej spoľahlivosti siete. V prípade zlyhania jedného zdroja bude switch napájaný druhým zdrojom, aby Vaša sieť zostala za všetkých okolností funkčná. Model RGS200-12P naviac disponuje redundantným okruhom a technológiou pre automatickú a rýchlu obnovu prevádzky. To znamená, že pri výskyte akejkoľvek chyby v sieti switch RGS200-12P štandardnú prevádzku obnoví za menej než 20 milisekúnd.

Viac možností, menej námahy

Dohľad nad rozsiahlymi vonkajšími priestormi môže štandardne obnášať horentné náklady na prenos dát a na napájanie na dlhé vzdialenosti. Na základe optického uplinku dokáže séria RGS sieť rozšíriť na uzly vzdialené až 40 km. Vďaka podpore PoE+ a vysokej kapacite napájania až 120 W alebo 240 W, ktorá je dostačujúca aj pre energeticky náročné zariadenia, naviac switche tejto série šetria náklady na kabeláž.

„Ako sieťový partner pre vertikálny trh spoločnosť Zyxel buduje siete, ktoré ľudom pomáhajú dosiahnuť svojich cieľov a svet mení k lepšiemu,“ dodáva Crowley Wu, senior oblastný viceprezident divízie Zyxel Networking. „Séria RGS predstavuje profesionálne riadené aj neriadené switche, ktoré sú určené k nasadeniu vo vonkajšom prostredí. Bez ohľadu na rozsah inštalácie nájdu tieto switche uplatnenie najmä v profesionálnych bezpečnostných systémoch, v rámci IP dohľadu a vo výrobných spoločnostiach, ktoré majú svoje závody rozmiestnené vo viacerých lokalitách.“

Séria RGS zahŕňa 2 modely: riadený 12portový switch RGS200-12P a neriadený 5portový switch RGS100-5P. Spoločnosť ZyXEL ponúka komplexné portfólio riadených, inteligentne riadených a neriadených sieťových switchov pre spoľahlivé siete malých a stredných organizácií, ubytovacích a reštauračných zariadení a vzdelávacích inštitúcií.

Značky: