Ochrana firemných dát môže byť náročná aj pre firmy s jedinou pobočkou, nieto ešte pre organizácie, ktoré rastú a rozširujú svoje pôsobenie.

Spoločnosť Zyxel Communications dnes predstavila prémiový VPN firewall USG2200-VPN, ktorý organizáciám prináša komplexné riešenie v oblasti centralizovaného budovania a správy zabezpečených komunikačných sietí medzi viacerými lokalitami a pobočkami.

Firewall Zyxel USG2200-VPN

Firewall USG2200-VPN je určený stredne veľkým organizáciám s viacerými lokalitami a je vybavený technológiou pre koncentráciu VPN, ktorá pomocou dodatočnej vrstvy dátového a sieťového zabezpečenia zvláda veľké objemy VPN pripojení (až 3000 VPN tunelov) medzi pobočkami, partnerskými organizáciami, domácimi kanceláriami, osobnými zariadeniami zamestnancov na pracoviskách a medzi zamestnancami na cestách.

Vďaka podpore rôznych VPN pripojení (IPSec/SSL/L2TP over IPSec) sa USG2200-VPN dokáže jednoducho a bez problémov spojiť s väčšinou zariadení na pracovisku alebo v domácnosti, čo zaisťuje vysokú pracovnú mobilitu a bezpečnosť komunikácie. Prichádzajúca a odchádzajúca komunikácia je chránená najpokročilejším šifrovaním SHA-2, ktoré pomáha blokovať neoprávnený prístup k firemným dátam.

Správa komunikácie vo viacerých lokalitách môže obnášať rad opakovane vykonávaných a časovo náročných úkonov. Pomocou softwaru Zyxel Cloud CNM SecuManager môžu organizácie z jedného rozhrania centralizovať a unifikovať správu bezpečnosti všetkých bezpečnostných zariadení Zyxel, ktoré celosvetovo používajú.

Rastúce podniky si nemôžu dovoliť žiadne výpadky sieťovej bezpečnosti. USG2200-VPN preto disponuje záložným riešením, ktoré ho udržiava v prevádzke 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Viacvrstvové vyhotovenie HA Pro pokrýva hardware, konektivitu a prevádzku VPN. Firewall ponúka za prevádzky meniteľné napájacie a ventilátorové moduly, multi-WAN vyrovnávanie dátovej záťaže/záložné pripojenie, vysokú spoľahlivosť VPN (High Availability) a vždy dostupné záložné plány. Tým sú prakticky eliminované výpadky prevádzky.

„Ponúkame široké portfólio bezpečnostných zariadení pre malé a stredné organizácie,“ poznamenáva Nathan Yen, oblastný viceprezident divízie Zyxel Commercial Gateway Business Center. „Rast organizácií viacmenej vyžaduje robustnejšie bezpečnostné riešenie, ktoré dokáže držať krok s dobou. Presne takým komplexným riešením pre organizácie s viacerými lokalitami a pobočkami je firewall USG2200-VPN, ktorý nám otvára cestu na trh náročnejších technológií.

Značky: