Spoločnosť Acer predstavila najmenší prírastok do rodiny konvertibilných notebookov – Aspire R 11 s 11,6″ displejom.

Tento kompaktný notebook má špeciálne navrhnuté pánty na plynulé prechádzanie medzi štyrmi režimami použitia. Aspire R 11 sa tak hodí na zdieľanie a komunikáciu obsahu a samozrejme aj na jeho tvorbu. Až osemhodinová výdrž na batériu znamená možnosť pracovať na cestách po celý pracovní deň.

AcerAspireR11_nowat

Aspire R 11 je má textúrovaný povrch a jeho spodná strana je vytvorená procesom laserového matovania – je tak odolná voči poškriabaniu a poskytuje pevný úchop. Aspire R 11 je k dispozícii v modrom vyhotovení Sky Blue alebo bielom Cloud White s dotykovým 11,6″ HD displejom s technológiou Zero Air Gap, ktorý je prekrytý odolným sklom Corning Gorilla Glass.

Aspire R 11 je poháňaný procesorom Intel Pentium s grafikou Intel HD Graphics a môže mať 8 GB systémovej pamäti DDR3L ako aj 1 TB pevný disk. Má webovú kameru Acer Crystal Eye HD, čítačku SD kariet, porty USB 3.0 i USB 2.0 a plné HDMI i D-Sub (VGA) porty.

Aspire R 11 je vybavený najnovšou audio technológiou Acer TrueHarmony , ktorá prináša prirodzený zvuk aj bez externých reproduktorov. Technológia BluelightShield umožňuje pohodlnejšie čítanie pri menšej únave očí.

Ponúka štyri režimy:

  • Nízka redukcia: Znižuje emisiu modrého svetla z LED podsvietenia o 18 %, čo je rovnako účinné ako okuliare s filtrom proti modrému svetlu.
  • Stredná a vysoká redukcia: Znižuje emisie modrého svetla LED podsvietenia o 36 % respektíve o 54 %.
  • Dlhodobý režim: Režim určený na zníženie namáhania zraku pri dlhodobej práci.

Acer Aspire R 11 bude k dispozícii v júni za cenu od 346 EUR

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.