32-bitový Windows 10 postupne končí

0

Nie je to úplná novinka a o dominancii 64-bitovej verzii sa hovorilo už dávnejšie.

Microsoft sa rozhodol uprednostniť práve túto verziu pred 32-bitovou, čo je logické. Podľa webu ghacks.net sa v rámci OEM distribúcie nebude dodávať 32-bitová verzia. Nie, že by na ňu výrobca zanevrel úplne.

Stále tu bude podpora a toto vydanie Windows úplne nezanikne. Avšak v nadväznosti na trh, je jasné, že nový počítač kúpite až na výnimky iba v 64-bitovej verzii. Netreba panikáriť, pravdepodobne aj váš niekoľkoročný počítač pracuje na tejto platforme a to z dôvodu, že takmer všetky procesory na trhu sú už v tejto verzii. Keď by sme si predstavili len nejaké Raspberry Pi, o ktorom sme písali.

Počnúc verziou Windows 10 2004 už bude na nových počítačoch predinštalovaný len v 64-bitovej verzii. Čo sa týka podpory starších systémov s polovičnou bitovou verziou, stále tu bude. Stále budú vznikať 32-bitové aplikácie a netreba sa obávať, že niečo zo dňa na deň končí.

win cpu

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Ako nájsť stratený notebook s Windows?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár