Smartfón je na dovolenke neoceniteľným pomocníkom.

Môžeme ním fotografovať, rezervovať si auto alebo ubytovanie, skontrolovať časy odchodov trajektov, nastaviť vyhliadkové trasy, zostať v kontakte s rodinou či koordinovať plány s priateľmi na mieste. Zabudnúť netreba ani aktivitu na sociálnych sieťach. Dovolenkové obdobie dáva smartfónom zabrať – musia totiž zniesť náročnejšie vonkajšie podmienky. Takto svoj telefón na dovolenku pripravíte s prehľadom.

Skontrolujte si odolnosť telefónu

Plážový piesok či voda predstavujú náročné podmienky pre každé mobilné zariadenie. Množstvo smartfónov sa dnes chváli IP certifikátom, ktorý zaručuje určitú úroveň ochrany pred vonkajšími vplyvmi. Top smartfóny Huawei, ako napríklad P30 Pro či Mate 20 Pro, sa môžu pochváliť zvýšenou úrovňou ochrany IP68, vďaka ktorej im trochu piesku či neslaná voda nerobia problém.

Veľký pozor si však treba dať na slanú morskú vodu. Tá dokáže poškodiť vnútorné komponenty takmer okamžite. Pred “okúpaním” v mori nie je v bezpečí žiadny smartfón a takáto nehoda ho dokáže nenávratne zničiť.

Podľa prieskumu spoločnosti Huawei sa až 68 % ľudí v strednej Európe najviac obáva o poškodenie displeja. Za jeho opravu platia majitelia smartfónov v strednej Európe v priemere až 150 eur. Oplatí sa preto myslieť na jeho ochranu, no ak sa už nehoda stala, prináša Huawei príjemné riešenie. Ak navštívite niektorý z autorizovaných servisov (ich zoznam nájdete tu) počas posledného štvrtku, piatku alebo soboty v mesiaci, získate ochrannú fóliu na displej zadarmo. Využiť tiež môžete 30-eurovú zľavu na nezáručnú opravu displeja.

Zálohujte si dáta

Zálohovanie je ako poistenie – neplánujete ho využiť, ale vždy je lepšie ho mať. Ak smartfón stratíte alebo ho poškodíte a predtým ste si jeho obsah zálohovali, môžete ľahko získať späť všetky potrebné informácie: aplikácie, fotografie či dôležité kontakty.

Existuje viacero spôsobov, ako uchovať dáta z telefónu v bezpečí – či už na cloudovom úložisku, alebo fyzicky (na počítači, SD karte alebo USB). Pred odchodom na dovolenku sa oplatí obetovať pár minút času a urobiť zálohu. Samozrejme, najlepšie (a najistejšie) je zálohovať pravidelne.

Strata dát patrí podľa stredoeurópskeho prieskumu Huawei medzi najpálčivejšie problémy, ktoré trápia majiteľov smartfónov. O svoje súbory prišla za posledné dva roky až pätina respondentov.

Pozor na prehrievanie

Prehrievanie zariadení sa stalo jednou z kľúčových tém, ktoré výrobcovia riešia.Tento problém sa však nemusí prejavovať len pri zvýšených požiadavkách na výkon, ale napríklad aj pri bežnom používaní pri extrémnych letných teplotách.

Huawei získal začiatkom tohto roka patent na funkčný grafén, ktorým sú vybavené vybrané modely smartfónov. Táto inovácia sa okrem iného podieľa aj na lepšom chladení zariadenia – dokáže znížiť teplotu zaťažovaných vnútorných častí o 1°C.

Je dobré tiež myslieť na to, že pri Supercharge nabíjaní sa teplota smartfónu zvyšuje. Preto je ideálne, ak prebieha v tieni alebo chladnejšej miestnosti.

Doplnková výbava

Rôzne dovolenkové plány si vyžadujú rôzne doplnky. Smartfónová výbava vám uľahčí množstvo činností, na ktoré smartfón budete používať. Nie je na škodu si dopredu naplánovať aktivity a na základe toho si zabezpečiť kvalitné originálne príslušenstvo ešte pred vycestovaním.

Plánujete fotiť krajinu či prírodné scenérie? Statív sa postará o stabilitu. Chystáte sa stráviť veľa času na cestách autom? Zvážte rýchlonabíjačku do auta či magnetický držiak. Na dlhšie cesty sa môže hodiť bezdrôtové nabíjacie puzdro alebo powerbanka s veľkou kapacitou.

Zdroj: Huawei

Prečítajte si aj:

Huawei: Toto riziko trápi majiteľov smartfónov najviac

Xénia Rybáková

Xénia Rybáková
Zaujíma ma všetko čo je smart, či inteligentné. V domácnosti, na ruke, či v ruke, ale aj nové technológie na kolesách.